Internetbanku lietotāji varēs elektroniski deklarēt savu dzīvesvietu

Apollo
0 komentāru

Iedzīvotāji savas dzīvesvietas deklarēšanai turpmāk varēs lietot speciālu interneta tīmekļa vietni un tiešsaistes formu, kurā autentifikācijai un sniegto ziņu patiesuma apstiprināšanai būs derīgs ne tikai elektroniskais paraksts, bet arī kredītiestādes elektronisko norēķinu sistēmas autentifikācijas līdzeklis jeb internetbanka.

Internetbanku lietotāji varēs elektroniski deklarēt savu dzīvesvietu

Foto: Scanpix/Reuters

To paredz šodien valdībā pieņemtie Ministru kabineta «Noteikumi par veidlapu dzīvesvietas deklarēšanai, deklarācijā sniegto ziņu pārbaudes kārtību un dzīvesvietas elektroniskās deklarēšanas kārtību».

Lai arī jau patlaban spēkā esošā kārtība pieļauj dzīvesvietas elektronisku deklarēšanu interneta vietnē «www.latvija.lv», to var izdarīt tikai personas ar e-paraksta iespējām, kas pieejamas ļoti ierobežotam skaitam lietotāju. Turpretī banku norēķini internetā tiek plaši lietoti un kredītiestāžu piedāvātās autentifikācijas sistēmas atbilst augstām drošības prasībām, līdz ar to tās var tikt izmantotas arī oficiālu iesniegumu nosūtīšanai valsts iestādēm, konstatējuši Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) speciālisti.

Jauno iespēju varēs izmantot «SEB bankas», «Swedbank» un «Latvijas Krājbankas» internetbanku lietotāji, aģentūrai LETA pastāstīja PMLP priekšnieka palīdze preses un sabiedriskajos jautājumos Laura Karnīte.

Dzīvesvietas deklarēšana internetā pieejama bez maksas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv