Intervija ar Ilonu Briņķi: Kā sākt runāt angliski 14 dienās?

Apollo
46 komentāri

Tagad arī Latvijā Šveices valodu institūts piedāvā 29. maijā apgūt jebkuru svešvalodu www.swisslanguages.com par 4.95 Ls (iepriekš cena 9.95 Ls). Līdz ar programmas pieprasījumu, piedāvājuma skaits ierobežots – 50% atlaidi saņems tikai pirmie 100! Pēc šīs programmas jau simtiem tūkstoši cilvēku visā Eiropā ir apguvuši jaunas svešvalodas. Ilona Briņķe (47) no Liepājas stāsta kā sāka runāt angliski 14 dienās.

Intervija ar Ilonu Briņķi: Kā sākt runāt angliski 14 dienās?

Foto: publicitātes foto

Kāpēc Tu izlēmi apgūt angļu valodu?

Gada sākumā ciemojos pie māsas Dublinā. Tikko izkāpu no Latvijas lidmašīnas, sākās murgs! Lidostā jāsaprot, kur jāiet… kā lai es to izdaru, tur jau ar krievu valodu ne uz priekšu, ne atpakaļ. Vietējie arī steidzīgi, ja nevari pajautāt, tad neviens negaidīs, kamēr zīmju valodā pasaki, ko gribi. Pats stulbākais, ka citi no Latvijas tik nicīgi izturās un negrib palīdzēt. Es atvainojos, manā laikā skolā bija ļoti švaki ar valodām, neskaitot krievu. Vairāk kā 40 minūtes maldījos pa lidostu. Robežsardzei nevarēju atbildēt uz jautājumiem, atvēra manu somu, pārbaudīja katru sīkumu. Jutos slikti. Māsa arī nevarēja palīdzēt, tur jau nelaiž caur robežu bez iekāpšanas biļetes. Labi, ka viņiem lidostā atradās krievu valodas tulks, citādi būtu tur vēl stundu nosēdējusi. Tik bezpalīdzīga nebiju sajutusies. Uzrakstīju draugos [draugiem.lv – red. piez.] savu pieredzi un saņēmu ieteikumus.

Kādas ir Tavas attiecības ar angļu valodu šodien?

Ir pilnībā mainījušās manas domas. Es vairs neuzskatu to par neaizsniedzamu sapni. Svarīgākais bija sākums – pirmie vārdi, tad nāk pirmie teikumi. No cilvēka, kas spēj pateikt «senkjū» un «gūdbai» esmu pārvērtusies. Man nav problēmu palasīt ziņas, paskatīties seriālu. Datorā varu saprast uzrakstus. Liekas – kā es to agrāk nezināju, tas taču ir tik elementāri. Ir vēl vārdi, kas jāpaskatās vārdnīcā, bet es kopumā varu sarunāties un saprast, ko man saka. Ar nepacietību gaidu atvaļinājumu – jūlijā braukšu uz Īriju vēlreiz, gribās parunāt īstā angļu valodā. Māsa jau smejās – robežsargi neticēs, ka esmu tā pati sieviete. Programmu pabeidzu 2 nedēļās.

Kā tu izmantoji programmu?

Internetā vajadzēja izvēlēties valodu, nopirkt programmu un piereģistrēties. Un pirmajā dienā jau izpildīju pāris nodarbības. Nodarbībās atkārtojas vārdi un Tu mācies pateikt pēc iespējas vairāk ar ļoti mazu vārdu krājumu. Pēc divām nedēļām jau iesēžās tā, ka vari bez špikošanas salikt kopā teikumus. Tālāk viss atkarīgs no pašas – es pārslēdzu televizorā uz angļu valodu. Tu ņem un saproti! Kaut ko dzirdi, atkārto līdzi. Programmā nav jāmācās sīkumi. Kaut vai sākumā ar kļūdām, bet Tu pasaki sev svarīgāko. Un saproti, ko saka Tev. Tālāk vari slīpēt izrunu un jaunus vārdus apgūt, bet tas nāk daudz vieglāk. Nevienu gramatikas tabulu nezinu vēl tagad, bet varu noskatīties seriālu internetā (smejas). Kas Tev ir svarīgāk!

Ko Tu novēli tiem, kam angļu valoda vēl ir priekšā?

Var atrast simts iemeslus pret. Bet var sākt! Var spert pirmo soli! Ja es varēju iemācīties angļu valodu, tad jebkurš var. Vispār domāju, ka valoda ļoti pilnveido cilvēku un ļauj attīstīties jebkurā virzienā. Es esmu ļoti priecīga, ka izmantoju šo iespēju.

Jau iepriekš ziņots, ka Šveices valodu institūtā radītā svešvalodu apguves metode ir balstīta uz pētījumiem par Šveices iedzīvotājiem, kas vidēji pārvalda vairāk valodu nekā iedzīvotāji citviet pasaulē. Pētījumu rezultātā radīta atšķirīga valodu apguves metode, kas jau pēc 14 dienām ļauj sarunāties iepriekš nezināmā valodā. Šī valodu apguves metode ļauj pieaugušajiem apgūt svešvalodu pat ātrāk, nekā tas izdodas maziem bērniem. Mazi bērni valodas apgūst dabiskā ceļā daudz efektīvāk, nekā māca skolās. Jau 5 gadu vecumā lielākā daļa bērnu Šveicē prot runāt 2 valodās.

Šodien ir pēdējā institūta akcijas diena. Programmas pieprasījuma dēļ , piedāvājuma skaits ierobežots - pirmie 100 var apgūt svešvalodu ar 50% atlaidi – par tikai 4.95 Ls (parasti šī iespēja maksā Ls 9.95). Apgūsti angļu, vācu, spāņu vai kādu citu no 12 svešvalodām. Dodies uz www.swisslanguages.com un saņem savu piekļuvi valodu apguves programmai – Tu vari paspēt būt starp pirmajiem 100.

Kopš 2005. gada ziņots par pētījumiem, kuros atklāti jauni fakti par valodu apguvi. Pētījumi publicēti BBC, CNN, EuroNews un vadošajos Eiropas medijos. Komunicējot dzimtajā valodā, cilvēki izmanto aptuveni 2000 frāžu, kas uzbūvētas no pāris simtiem vārdu. Šajā metodē tiek izmantoti tikai tie vārdi un frāzes, kas patiešām ir jāzina, lai komunicētu jaunā valodā. Uzsvars ir uz to, lai pēc iespējas ātrāk Tu spētu veidot teikumus un saprasties svešā valodā. Šveices valodu institūta radītā metode balstās uz regulāriem pētījumiem par valodu apguvi (vairāk lasi šeit ). Ne visu tautību iedzīvotāji spēj iemācīties svešvalodas vienlīdz ātri. Vai zināji, ka latviešiem un igauņiem ir ļoti atšķirīgi rezultāti, mācoties angļu valodu pēc vienas un tās pašas metodes? Ja izmanto pareizu pieeju, ņem vērā Tavu dzimto valodu un vecumu, tad, iespējams, jau pēc 14 dienām spēsi sarunāties svešvalodā, kā to piedāvā Šveices valodu institūta mājaslapā. Esi viens no pirmajiem un saņem 50% atlaidi. Nāc uz akciju: www.swisslanguages.com

Uzziņām rakstiet: official@swisslanguages.com

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv