Intervija: Kā es sāku runāt angliski 14 dienās

Apollo
52 komentāri

Šveices valodu institūts: šodien pirmie 100 var iegūt svešvalodu apguves programmu ar 50% atlaidi! Iespēja ir spēkā līdz 22. aprīlim – pavasara akcijas ietvaros. Apgūsti angļu, vācu, spāņu vai citu jaunu svešavalodu par tikai 4.95 Ls (parasti cena Ls 9.95). Ar SwissLanguages.com Tu vari apgūt svešvalodu internetā no jebkuras vietas jebkurā laikā.

Intervija: Kā es sāku runāt angliski 14 dienās

Foto: publicitātes foto

Intervija ar Lailu Sproģi (42) no Madonas, kura martā apguva angļu valodu –

Pagājušas pāris nedēļas, kopš pabeidzi angļu valodas apmācību internetā. Ko Tu vari pastāstīt par savu angļu valodu?

Es spēju saprast un komunicēt vienkāršā valodā, piemēram, skatīties filmu angļu valodā. Tā pati mūzika – varu saprast, par ko dzied. Tas neprasa specifisku vārdu krājumu. Varu uzrakstīt savu CV angliski un atbildēt pa telefonu. Tas jau tagad ir svarīgi, ja gribi tikt normālā darbā ārzemēs nevis par melnstrādnieku.

Kas pamudināja apgūt valodu?

Esmu ļoti laba šuvēja un tagad ir labas iespējas, kaut vai tai pašā Anglijā tagad trūkst labu šuvēju. Man ir 10 gadu pieredze, varu uzvalku uzšūt labāku nekā veikalā nopirksi! Bet ja es nevaru pateikt vairāk par «labrīt», tad nevienai kompānijai Tu neesi vajadzīgs. Saka – vari vākt ogas, bet ja gribi normālu darbu, tad, lūdzu – iemācies valodu.

Kā notika angļu valodas apguve?

Viss ir sadalīts pa nodarbībām. Tu iemācies vienu un pēc tam ej pie nākamās. Katru dienu Tu vari iemācīties 2 nodarbības. Vārdi jāiemācās ļoti maz, svarīgākais ir teikumi – kā pateikt to, kas Tev ir vajadzīgs. Jāmācās arī saprast un atbildēt. Vienu lietu vari pateikt vienkārši un elementāri, bet vari arī to pašu sarežģīt, ka neko pats vairs nesaproti. Šī metode takā iemāca to vienkāršāko.

Ko Tu novēli tiem, kam valodas apguve vēl ir priekšā?

Iet to vienkāršāko ceļu. Nesākt ar visādām gramatikas tabulām. Sāc ar 2 + 2 un tad jau aizies, kaut vai no tām pašām filmām angliski – dzirdēsi, lielu daļu sapratīsi un jauni vārdi pielips paši.

Šveices valodu institūtā radītā svešvalodu apguves metode ir balstīta uz pētījumiem par Šveices iedzīvotājiem, kas vidēji pārvalda vairāk valodu nekā iedzīvotāji citviet pasaulē. Pētījumu rezultātā radīta atšķirīga valodu apguves metode, kas jau pēc 14 dienām ļauj sarunāties iepriekš nezināmā valodā. Šī valodu apguves metode ļauj pieaugušajiem apgūt svešvalodu pat ātrāk, nekā tas izdodas maziem bērniem. Mazi bērni valodas apgūst dabiskā ceļā daudz efektīvāk, nekā māca skolās. Jau 5 gadu vecumā lielākā daļa bērnu Šveicē prot runāt 2 valodās.

Šodien ir pēdējā institūta pavasara akcijas diena – pirmie 100 var apgūt svešvalodu ar 50% atlaidi – par tikai 4.95 Ls (parasti šī iespēja maksā Ls 9.95). Apgūsti angļu, vācu, spāņu vai kādu citu no 11 svešvalodām. Dodies uz www.swisslanguages.com un saņem savu piekļuvi valodu apguves programmai – Tu vari paspēt būt starp pirmajiem 100.

Kopš 2005. gada ziņots par pētījumiem, kuros atklāti jauni fakti par valodu apguvi. Pētījumi publicēti BBC, CNN, EuroNews un vadošajos Eiropas medijos. Komunicējot dzimtajā valodā, cilvēki izmanto aptuveni 2000 frāžu, kas uzbūvētas no pāris simtiem vārdu. Šajā metodē tiek izmantoti tikai tie vārdi un frāzes, kas patiešām ir jāzina, lai komunicētu jaunā valodā. Uzsvars ir uz to, lai pēc iespējas ātrāk Tu spētu veidot teikumus un saprasties svešā valodā. Šveices valodu institūta radītā metode balstās uz regulāriem pētījumiem par valodu apguvi (vairāk lasi šeit: http://goo.gl/PWwCV ). Ne visu tautību iedzīvotāji spēj iemācīties svešvalodas vienlīdz ātri. Vai zināji, ka latviešiem un igauņiem ir ļoti atšķirīgi rezultāti, mācoties angļu valodu pēc vienas un tās pašas metodes? Ja izmanto pareizu pieeju, ņem vērā Tavu dzimto valodu un vecumu, tad, iespējams, jau pēc 14 dienām spēsi sarunāties svešvalodā, kā to piedāvā Šveices valodu institūta mājaslapā. Esi viens no pirmajiem un saņem 50% atlaidi. Nāc uz akciju: www.swisslanguages.com

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv