Īpašas izmaiņas nekustamo īpašumu tirgū nav manāmas

Apollo
0 komentāru

Nekustamo īpašumu tirgū nav vērojamas krasas pārmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi. Cenas palikušas nemainīgas, nedaudz pieaugusi klientu aktivitāte, liecina kompānijas «Balsts» jūnijā veiktie novērojumi.  

Īpašas izmaiņas nekustamo īpašumu tirgū nav manāmas

Foto: R.Oliņš/Apollo

«Īpašas izmaiņas nekustamo īpašumu tirgū, salīdzinot ar maiju, nav manāmas, iespējams, svētku un atvaļinājuma laiku dēļ. Cenas nav kāpušas ne centrā, ne sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos. Centrā vidējā cena ir 1000 Eur/m2 , mikrorajonos – 600 Eur/m2. Aktivitāte no pircēju puses joprojām ir, un arī tā palikusi nemainīga. Bankas arvien aktīvāk reklamē kreditēšanas iespējas, cenšas paplašināt savu klientu loku ar dažādiem jauninājumiem, piemēram, ar apdrošināšanu pret bezdarbu. Arvien mazāk darījumu notiek, norēķinoties skaidrā naudā,» ziņo kompānijas vadītājs Aigars Zariņš.  

Īres segmentā vienīgā izmaiņa - ir palielinājusies interese par īstermiņa īri (pārsvarā par zemākām cenām, nekā ir tirgus piedāvājums). Tas izskaidrojams ar sezonalitāti – manāmi pieaudzis tūristu skaits. Vidējā īres cena centrā ir 200 Ls mēnesī, mikrorajonos – 120 Ls mēnesī.  

«Arī komercplatību segmentā cenas stāv uz vietas. Vidējā cena birojiem gan centrā, gan mikrorajonos ir 4 - 5 Eur/m2 , noliktavām vidējā cena ir 2 Eur/m2 . Rīgas centra aktīvajās gājēju plūsmas ielās un fasādes ēkās tirdzniecības platību cena ir 10 – 15 Eur/m2. Klientu aktivitāte komercplatību segmentā ir pieaugusi, liela interese tiek izrādīta par autoservisa telpām līdz 300 m2. Pieprasītas ir tirdzniecības platības pirmajos stāvos, vietās ar aktīvu gājēju plūsmu,» situāciju nekustamo īpašumu tirgū jūnijā vērtē Aigars Zariņš. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. oktobris

Vārda dienas

Urzula, SeverīnsUršule, Uršula, Ursula, Taīda, Taisija, Taisa, Taida, Severjans, Severīna, Severins

Valūtu kursi

21.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv