Irākā Latvijas karavīru pieķer alkohola lietošanā

Apollo
0 komentāru

Divu gadu laikā, kopš Latvija piedalās starptautiskajā miera nodrošināšanas operācijā Irākā, Latvijas karavīru vienībā konstatēts pirmais militārās disciplīnas pārkāpums — kāds karavīrs pieķerts alkohola lietošanā.

Šī iemesla dēļ karavīrs atsaukts no dalības starptautiskajā miera uzturēšanas operācijā un kopā ar trim citiem misiju beigušajiem karavīriem otrdien atvests atpakaļ uz Latviju. Par viņam piemērojamo disciplinārsodu jau tuvākajā laikā lems Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadība, aģentūrai BNS apliecināja NBS Preses un informācijas daļas priekšnieks Uldis Davidovs.

Viņš norādīja, ka Irākā dislocētajā Latvijas kontingentā ir visbargākie iekšējās kārtības noteikumi no visām ārvalstu misijām, kurās piedalās Latvijas karavīri — alkoholu lietot nav atļauts arī no patrulēšanas un citu tiešo dienesta pienākumu izpildes brīvajā laikā.

«Turklāt viņi visi tur ir kā uz delnas, tāpēc var droši teikt, ka šis ir pirmais misijā Irākā konstatētais disciplīnas pārkāpums,» uzsvēra Davidovs.

Viņš atteicās sniegt sīkākus dzeršanā pieķertā karavīra personas datus, dienesta pakāpi, kā arī neizpauda, vai Irāka grēkāzim bijusi pirmā misija aiz Latvijas robežām.

Starptautiskajā miera nodrošināšanas misijā Irākā šobrīd dien 119 Latvijas karavīri.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv