Irāna nosoda Argentīnu par jaukšanos tās iekšējās lietās

Apollo
0 komentāru

Irāna svētdien apsūdzēja Argentīnu par jaukšanos valsts iekšējās lietās, reaģējot uz Argentīnas izteikto sašutumu, ka aizsardzības ministra amatam izvirzīts cilvēks, kuru Interpols meklē par saistību ar Argentīnas vēsturē asiņaināko terora aktu.

«Argentīnas amatpersonu ieņemtā pozīcija acīmredzami ir jaukšanās Islāma republikas iekšējās lietās un mēs stingri nosodām šīs nelikumīgās darbības,» paziņoja Irānas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Hasans Gašgavi.

Piektdien Argentīna izteica asu kritiku par prezidenta Mahmuda Ahmadinedžada lēmumu aizsardzības ministra amatam izvirzīt Interpola un Argentīnas meklēto Ahmadu Vahidi.

Gašgavi paziņoja, ka Argentīnas negatīvā attieksme pret Vahidi ir «cionistu lobētāju spiediena, kukuļu un propagandas rezultāts. Tas ir apvainojumus Argentīnas tautas prāta spējām».

Kā piektdien paziņoja argentīniešu Prokurors Alberto Nismans, kopš 2007.gada novembra ir izdots Interpola orderis Vahidi arestam.

1994.gadā Buenosairesā eksplozija sagrāva septiņus stāvus augsto ebreju kopienas centru, nogalinot 85 un ievainojot vairāk nekā 200 cilvēkus.

1994.gada spridzināšana bija viens no diviem lielākajiem uzbrukumiem, kas pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados bija vērsts pret Argentīnas ebreju kopienu.

1992.gada martā sprādzienā pie Izraēlas vēstniecības Buenosairesā tika nogalināti 29 cilvēki.

Argentīna, Izraēla un ASV spridzināšanā vaino Irānas atbalstītos kaujiniekus.

Argentīnā dzīvo lielākā ebreju kopiena Latīņamerikā, kas ir septītā lielākā pasaulē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv