Īri par autovadītāju dzeršanas apkarošanu varētu balsot pret Lisabonas līgumu

Apollo
0 komentāru

Īri varētu sodīt valdību par tās plāniem apkarot iedzeršanu pie stūres, noraidot Lisabonas likumu arī otrajā referendumā, brīdina Īrijas Vīna tirgotāju federācija. Organizācija, kas pārstāv 5000 tirgotājus, brīdinājusi, ka plāni samazināt autovadītājiem atļautā alkohola daudzumu asinīs liks iedzīvotājiem arī otrajā referendumā balsot pret Lisabonas līgumu.

«Lauku iedzīvotāji to uzskatīs par pārmērīgu valsts iejaukšanos cilvēku dzīvē, un tas, visdrīzāk, ietekmēs viņu balsojumu attiecībā uz Lisabonas līgumu,» brīdināja federācijas vadītājs Padregs Kribens. Atļautā alkohola daudzuma samazināšana neglābs dzīvības un novedīs pie vairāk nekā 1000 bāru slēgšanas, jo autovadītājiem būs liegts izbaudīt kādu dzērienu, uzskata Kribens.

Viņš norādīja, ka vislielākos draudus satiksmes drošībai rada ātruma pārsniegšana. Šāda tipa lēmumos bieži tiek vainota Brisele, līdz ar to īri paudīs savu neapmierinātību ar ES referendumā.

Īrijas autoceļu drošības pārvalde norāda, ka pat viens dzēriens ietekmē autovadītāja spēju novērtēt attālumus un riskus, jo palēnina lēmumu pieņemšanu.

Īri par autovadītāju dzeršanas apkarošanu varētu balsot pret Lisabonas līgumu

Foto: Automedia

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv