Īrisi rotās Dabas muzeju

Apollo
0 komentāru

No 12. līdz 16. jūnijam Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama izstāde «Īrisi – jūnija dārza rota», kas organizēta sadarbībāar Latvijas Gladiolu un īrisu biedrību.

Īrisi rotās Dabas muzeju

Foto: Publicitātes foto

Izstādē būs apskatāmas ap 200 Latvijas apstākļiem piemērotākās augsto bārdaino īrisu šķirnes un hibrīdi, kas šogad pārcietuši gan vēlo pavasari ar straujo karstumu, gan spēcīgās lietus gāzes un iespaidīgo krusu. Ja pērnā gada izstādē bija iespēja apskatīt plašāku klāstu agrīno šķirņu, tad šogad, vērtējot vietējo selekcionāru veikumu, liels uzsvars tiks likts uz vēlīnajiem īrisiem.

Īrisi, kurus bieži dēvē par ziemeļu orhidejām, to majestātisko un krāšņo ziedu dēļ, ir plaši izplatīti dekoratīvie augi, kas atrodami gandrīz ikvienā dārzā. Lai arī audzēšanas pamatprasības visiem bārdainajiem īrisiem ir līdzīgas, tomēr augstie īpatņi prasa vairāk uzmanības – saulainu vietu, auglīgu augsni un īpašu puķkopja mīlestību.

Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāru un kolekcionāru skaistie ziedi atceļos no Stelpes, Tukuma, Jelgavas, Jūrmalas un Kandavas, ar savām kolekcijām izstādē piedalīsies Laimonis Zaķis, Ilga Vinķele, Juris Bāze, Lolita un Aleksandrs Muhlinkini, Dzintra Jurevica, Gunta Jēkabsone.

Izstādes laikā biedrības pārstāvji – selekcionāri un kolekcionāri – sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem par īrisu šķirnēm, audzēšanu, selekciju un piemērotāko šķirņu izvēli savam dārzam.

Izstādes atklāšana notiks 12. jūnijā plkst. 12:00

Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv