«It kā esmu pierakstīts zem Murjāņu līgas sūtītās vēstules, bet...»

Apollo
23 komentāri

Kad pēc raksta, kurā savu viedokli par Murjāņu sporta ģimnāziju pauda Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, saņēmu Murjāņu līgas vēstuli, tās apakšā vairāk par lieliskā aktiera Jāņa Paukštello vārdu biju pārsteigts ieraugot Latvijas skeletona tēva un Siguldas trases direktora Daiņa Dukura vārdu.

Dainis Dukurs

Foto: R. Oliņš/Apollo

«It kā esmu pierakstīts zem Murjāņu līgas sūtītās vēstules, jo esmu tās biedrs, tomēr savu viedokli neesmu izteicis, jo nezinu, kur tieši šie septiņi miljoni latu tiks novirzīti. Tas, ka šī nauda tiks sporta infrastruktūrai, ir labi, taču tas ir liels skaitlis,» norāda Dukurs. «Siguldas trase uz 1,5 miljoniem stāvēja ilgā un garā rindā, lai gan sportisti, kuri trenējas Siguldas trasē, gadu no gada sasniedz augstvērtīgus rezultātus Pasaules mēroga sacensībās, tai skaitā Vankūveras Olimpiskajās spēlēs

 «Iespējams, saglabājot valsts atbalstu, sistēma būtu jādecentralizē. Sējas novads ir ļoti maza pašvaldība, bet ir jādomā par to, lai apkārt būtu vispārizglītojošās mācību iestādes un iedzīvotāji, kuri sporta būves izmantotu laikā kad tās neizmanto profesionālais sports. Domāju, ka ir pienācis laiks ar vēsu prātu paskatīties uz sevi no malas. Manuprāt, Latvijas sporta nozares lielākā kļūda ir nespēja domāt valstiski, jo dažreiz notiek koncentrēšanās uz paziņu vai pakārtoto sporta veidu federāciju interesēm,» secina Siguldas trases direktors, kurš pats ir MSĢ absolvents. «Manuprāt, MSĢ kontingentu būs grūti piepildīt ar talantīgiem un perspektīviem audzēkņiem, jo sporta stundu un sporta aktivitāšu prestižs gadu gaitā diemžēl ir gājis mazumā.»

«Kad paklīda runas par MSĢ slēgšanu, Siguldas pašvaldība uz to reaģēja zibenīgi un izvērtēja situāciju. Tolaik pat veicām aprēķinus, cik tas varētu izmaksāt, ja veidotu savu ziemas sporta veidu centru, kurā sagatavotu jaunos sportistus. Toreiz secinājām, ka izmaksas uz vienu audzēkni Siguldā būtu mazākas nekā tā brīža izmaksas Murjāņos,» skaidro Dukurs.

«Atgriežoties pie MSĢ tēmas, kā piemērs prātā nāk meiteņu volejbols. Ja reiz Latvijas sieviešu volejbola izlase kādu laiku vispār nepastāvēja, tad kaut kādas prioritātes tomēr būtu jāizvērtē. Ja reiz Latvijā ir augsta līmeņa pludmales volejbols, tad varbūt tas ir virziens, kurā sporta veidam attīstīties,» piebilst skeletona treneris.

Ja reiz Murjāņu līgas vēstulē tika piesaukts žurnālista ētikas pārkāpums un Māra Bendika citāts «Taisnība tam, kurš samelojies pirmais», biju pārliecināts, ka vēstules autori neliks šaubīties par savu šķīstumu un vienotu domu savā pulkā. Taču nekā...

P.S. Joprojām aicinām Murjāņu līgas, kā arī sporta nozares pārstāvjus uzdot jautājumus LOK prezidentam Vrubļevskim, kurš solījies publiski  sniegt atbildes.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv