Itālijā arestēts lietuviešu riteņbraucējs Raimonds Rumšs

Apollo
0 komentāru

Trešdien Itālijā aizturēts lietuviešu riteņbraucējs Raimonds Rumšs, pamatojoties uz Francijā izdotu aresta orderi, kas saistīts ar viņa sievas aizturēšanu 2002. gadā sakarā ar apsūdzībām aizliegtu vielu pārvadāšanā, trešdien paziņoja avoti Francijas tiesu sistēmā.

Sportista sieva Edīte tika arestēta drīz pēc 2002. gada daudzdienu velobrauciena «Tour de France» uz Francijas un Itālijas robežas, kad viņas automašīnā tika atrastas riteņbraukšanā aizliegtas vielas. Togad Raimonds Rumšs prestižajā velobraucienā kopvērtējumā negaidīti ierindojās trešajā vietā.

Sportista sieva skaidroja, ka šīs vielas domātas ārstēšanās nolūkā viņas mātei Lietuvā. Apcietinājumā viņa tika turēta 73 dienas saskaņā ar apsūdzībām neatļautu vielu pārvadāšanā.

2003. gada maijā velobrauciena «Giro d'Italia» laikā Rumšam veiktās dopinga analīzes uzrādīja pozitīvu rezultātu. Sportista organismā atklāja aizliegto preparātu eritroproteīnu jeb EPO, un viņš tika diskvalificēts uz vienu gadu.

Pērn Francijas tiesa izdeva starptautisku orderi Rumša arestam.

Rumšs un viņa sieva, kas dzīvo Itālijā, kā arī poļu ārsts Kšištofs Fičeks tiek apsūdzēti aizliegto vielu kontrabandā, un notiesāšanas gadījumā viņiem draud cietumsods uz laiku līdz trim gadiem.

Raimonds Rumšs vēl laikā, kad pārstāvēja spēcīgo Lampre komandu.

Raimonds Rumšs vēl laikā, kad pārstāvēja spēcīgo Lampre komandu.

Foto: Lampre

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv