Itālija atzīst Ukrainas pārākumu

Šodien ar Itālijas un Ukrainas izlases spēli Rīgā sākās olimpiskais kvalifikācijas turnīrs, kurā tiek izcīnīta ceļazīme uz Vankūveras ziemas olimpiskajām spēlēm.

Itālijas izlases vārtsargs Tomass Tragusts un uzbrucējs Manuels de Toni skumji noskatās, kā Ukrainas spēlētāji priecājas par panākumu.

Iespējams, dažiem līdzjutējiem vēl labā atmiņā ir palikusi 2006. gada pasaules čempionāta spēle Rīgā starp abām izlasēm, kurā par šovu parūpējās Itālijas izlases spēlētājs Antonijs Iobs un Ukrainas izlases hokejists Vadims Šahraičuks.

Trešās trešdaļas beigās starp Iobu un Šahraičuku izcēlās konflikts, kura laikā ukraiņu uzbrucējs pretiniekam pārsita aci, un abi spēlētāji saņēma noraidījumu līdz spēles beigām. Ar to viss vēl nebeidzās. Kopumā četri spēlētāji saņēma noraidījumu līdz spēles beigām, bet itālietis pretinieku spēlētāju Sergeju Klimentjevu sagaidīja koridorā, kur spēlētāji dodas uz ģērbtuvēm. Uzklupis virsū ukraiņu hokejistam, Iobs no mugurpuses izdarīja Klimentjevam spēcīgus sitienus pa galvu. Lai savaldītu abus hokejistus, bija jāiesaistās arī apsargiem.

Šodien uz ledus no toreiz skandālā iesaistītajiem spēlētājiem devās tikai divi — Klimentjevs, kas pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Ufas «Salavat Julajev», un Sahraičuks, kas spēlē Magņitagorskas «Metallurg». Kopumā Ukrainas izlasē ir seši spēlētāji no KHL klubiem.

Itālijas izlasē ārpus savas valsts čempionāta spēlē divi spēlētāji — aizsargs Armins Helfers no Klotenes «Flyers» un vārtsargs Adams Russo no franču kluba «ASG Tours». Izlasē ir arī uzaicināts 41 gadu vecais veterāns Mario Čitaroni.

Abu izlašu spēle šodien iesākās ar diviem Ukrainas izlases noraidījumiem, taču itālieši nespēja realizēt skaitlisko vairākumu. Perioda 15. minūtē līdzīgā situācijā nokļuva Ukrainas hokejisti un Sergejs Varlamovs realizēja divu vīru skaitlisko pārsvaru.

Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, lai gan abām komandām bija dažas labas izdevības. Itālieši neizmantoja izgājienu viens pret vienu, bet ukraiņu uzbrucējs trāpīja pa vārtu stabu.

Trešajā periodā ukraiņi varēja iemest izgājienā viens pret vienu, bet Itālijas izlases vārtsargs Tomass Tragusts metienu atvairīja. 13. minūtē Itālijas hokejisti iekrita pretuzbrukumā un Sergejs Varlamovs panāca 2:0. Mirkli vēlāk itālieši kļūdījās aizsardzībā, un Aleksandrs Materuhins jau panāca 3:0.

Itālieši padoties netaisījās, un Rolands Ramozers minūtes laikā guva divus vārtus, panākot 3:2, bet ar to bija par maz, lai laukumu itālieši atstātu kā uzvarētāji.

Par labākajiem mača spēlētājiem Ukrainas izlasē atzina Sergeju Varlamovu, bet Itālijas izlasē vārtsargu Tomasu Tragustu.