Itālijā nemierā ar Berluskoni valdību

Apollo
0 komentāru

Itālijas partija «Nacionālā alianse» (AN) otrdien paziņoja, ka tā izstāsies no Silvio Berluskoni valdības, ja premjerministrs neizpildīs partijas prasības savā izšķirošajā runā parlamentā pirms uzticības balsojuma.

Labējā AN ir otra lielākā partija valdībā, un tās izstāšanās sagrautu koalīciju un piespiestu rīkot ārkārtas vēlēšanas, kurās, kā liecina sabiedriskās domas aptaujas, varu varētu pārņemt kreisā centra opozīcija.

«Nacionālā alianse nepiekrīt premjerministra vakar pieņemtajam lēmumam,» pēc ārkārtas partijas sapulces žurnālistiem teica AN priekšsēdētājs ārlietu ministrs Džanfranko Fīni. «Viņa neatkāpšanās no amata diemžēl apgrūtina valdības darba atsākšanu ar mūsu tiešu līdzdalību.»

Centriskā Kristīgo demokrātu savienība (UDC) jau pagājušo piektdien paziņoja par izstāšanos no kabineta pēc labējā centra iznīcinošās sakāves reģionālajās vēlēšanās. UDC un AN pieprasa radikālas pārmaiņas valdības stratēģijā gadu pirms kārtējām vispārējām vēlēšanām. Tās uzskata, ka Berluskoni piešķīris pārāk lielu varu Ziemeļu līgai, kas solījusi lojālu atbalstu premjerministram, kamēr viņš virzīs uz priekšu pretrunīgi vērtēto likumprojektu nodot lielu daļu politiskās varas reģioniem. «Berluskoni jau nostiprinājis plaši izplatīto negatīvo iespaidu, ka Ziemeļu līga ir koalīcijas boss,» teica Fīni.

Viņš aicināja Berluskoni «mainīt politikas virzienu uz dienvidiem, ģimeņu ienākumiem un kompānijām, kā to nepārprotami pieprasa vēlētāji».

Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni pirmdien spēja panākt vienošanos ar Kristīgo demokrātu savienību (UDC), lai saglabātu valdību.

Berluskoni partija «Forza Italia» svētdien paziņoja, ka ārpuskārtas vispārējās vēlēšanas gadu pirms paredzētā termiņa esot vienīgā alternatīva, ja UDC atteiksies atgriezties valdībā. «Ir pienācis laiks uzņemties atbildību. (..) Ja premjerministra Silvio Berluskoni valdībai netiks sniegts atbalsts, mums būs jāvēršas pie vēlētājiem,» teikts «Forza Italia» paziņojumā.

Krīzei saasinoties, kultūras ministrs Džuliāno Urbāni no «Forza Italia» paziņoja, ka viņš nepiedalīsies nekādā jaunā Berluskoni valdībā, protestējot pret «nožēlojamajiem manevriem», kas patlaban vērojami koalīcijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv