Itālijas mafija ar narkotikām nopelna 12 miljardus eiro gadā

Apollo
0 komentāru

«Narkotiku buma laikā» pēdējos četros gados Itālijas mafiozie grupējumi nopelnījuši 48 miljardus eiro (32 miljardus latu) un nogalinājuši 666 cilvēkus, liecina Eiropas asociācijas «Eurispes» publicētie dati.

Mūsdienu mafija gandrīz pusi savu ienākumu gūst no narkotiku tirdzniecības. Visvairāk nopelnījusi Kalibrijas banda «Ndpangeta» — vairāk nekā desmit miljardus eiro. Slavenās «Cosa Nostra» ieņēmumi no narkotiku tirdzniecības sasnieguši deviņus miljardus eiro, bet Neapoles «Kamorra» nopelnījusi aptuveni 7,5 miljardus eiro. Tajā pašā laikā Neapoles grupa ir bijusi visnežēlīgākā — uz tās rēķina ir gandrīz puse no visiem nogalinātajiem.

Bijušais Itālijas parlamenta komisijas cīņai ar organizēto noziedzību vadītājs Džuzepe Lumia uzsver, ka «mafija turpina nogalināt tik daudz cilvēku, ka mūsu valstij nav tiesību uzskatīt sevi par civilizētu. Mafijai ir ietekme gan uz politiku, gan ekonomiku.»

Palermo galvenais prokurors Pjetro Grasso norāda, ka Sicīlijā tikai «Kosa Nostra» sastāvā vien ir pieci tūkstoši cilvēku, bet simtiem tūkstoši, lai arī nav organizācijas dalībnieki, tomēr piedalās darījumos ar mafiju, ziņo «NEWSru.com».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.09.2017
Ienākt apollo.lv