Itālijas Senāts atņem mandātu Berluskoni

Apollo
6 komentāri

Itālijas Senāts trešdien nobalsoja par mandāta atņemšanu bijušajam premjerministram Silvio Berluskoni, pamatojoties uz likumu, kas liedz notiesātiem noziedzniekiem būt par parlamenta deputātiem.

Itālijas Senāts atņem mandātu Berluskoni

Foto: Reuters/Scanpix

Tā ir pirmā reize kopš 1994.gada, kad Berluskoni palicis ārpus parlamenta.

Īpaša Senāta komisija, kurā Berluskoni oponenti ir vairākumā, jau pagājušajā mēnesī rekomendēja atņemt ekspremjeram mandātu.

Oktobrī ekspremjera advokāts paziņoja, ka Berluskoni paudis vēlmi izciest viņam par krāpšanos ar nodokļiem piespriesto 12 mēnešu sodu, strādājot sabiedriskos darbus.

Ekscentriskajam magnātam var nākties strādāt veco ļaužu namā, kraut produktus lielveikalu plauktos vai arī tīrīt no sienām grafiti ķēpājumus.

Daudzas sabiedriskās organizācijas visā Itālijā - no klaunu-terapeitu meistardarbnīcām līdz suņu patversmēm - piedāvājušas ekspremjeram sodu izciest, strādājot to labā.

Berluskoni, visticamāk, varētu izvēlēties darbu Itālijas Solidaritātes centrā - bijušo narkomānu palīdzības organizācijā.

Ekspremjera draugs Čezāre Previti, kurš bija aizsardzības ministrs vienā no trim Berluskoni valdībām, šajā centrā veica sabiedriskos darbus, izciešot sodu par korupciju.

Sods par labu uzvedību ekspremjeram var tik samazināts līdz deviņiem mēnešiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv