Īvāns «rociņu nebučos» un 4.maijā Saeimas tribīnē nekāps

Apollo
0 komentāru

Ja arī Saeimas prezidijs un frakciju padome mainītu savas domas, Latvijas Tautas frontes līderis Dainis Īvāns «rociņu nebučos» un Saeimas svinīgajā sēdē uzrunu neteiks. «Nē, tas jau būtu par daudz.. Ja viņi vienreiz par mums izņirgājās, es viņiem rociņu bučot neiešu, lai laiž mani uzstāties,» Īvāns sacīja aģentūrai BNS, piebilstot, ka pašreizējiem parlamentāriešiem vajadzētu ar lielāku cieņu izturēties pret bijušajiem tautfrontiešiem.

Īvāns «rociņu nebučos» un 4.maijā Saeimas tribīnē nekāps

Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Tautas frontes (LTF) līderis arī norādīja, ka viņam nebūtu gods šajā sēdē teikt runu, jo vēl jāpārbauda šīs Saeimas leģitimitāte. Viņš apliecināja, ka pie Brīvības pieminekļa uzrunu pirms Valsts prezidenta Valda Zatlera teikšot.

Saeimas priekšsēdētāja Gundara ierosinājis mainīt sēdes darba kārtību, taču ceturtdien priekšlikums neguva Saeimas prezidija un frakciju padomes atbalstu. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kurš arī piedalījās šajā sēdē, gan publiski aicinājis tomēr pārskatīt šo lēmumu.

Jau vēstīts, ka Saeimas prezidijs un frakciju padome nolēmuši nedot iespēju bijušajam Latvijas Tautas frontes līderim un Augstākās padomes (AP) priekšsēža pirmajam vietniekam Dainim Īvānam uzstāties neatkarības atjaunošanas 20. gadadienai veltītajā Saeimas svinīgajā sēdē, kas notiks 4.maijā Nacionālajā operā.

Tāpēc bijušais AP LTF frakcijas vadītājs Jānis Dinevičs un vairāki viņa domubiedri nolēmuši tajā nepiedalīties, piektdien raksta «Diena».

Savukārt Zatlers, kurš uzstāsies nevis Saeimas sēdē, bet pasākumā pie Brīvības pieminekļa, ir piedāvājis Īvānam runāt pirms viņa. Īvāns piedāvājumu ir pieņēmis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv