Izbeidz tiesvedību par Rīgas lidostas negodīgo atlaižu sistēmu

Apollo
0 komentāru

Ņemot vērā administratīvā līguma noslēgšanu starp Konkurences padomi (KP) un starptautisko lidostu «Rīga», izbeigta tiesvedība par KP 2006. gada 22. novembrī pieņemto lēmumu, ar kuru par netaisnīgu un neatbilstošu tika atzīta lidostas piemērotā atlaižu sistēma, portālu «Apollo» informēja KP.

Izbeidz tiesvedību par Rīgas lidostas negodīgo atlaižu sistēmu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tomēr KP norāda: lai arī lēmumā noteiktais tiesiskais pienākums — pārtraukt negodīgo atlaižu piemērošanu — ir izpildīts, ilgstošā netaisnīgo atlaižu piemērošana un atteikšanās konkurenci kropļojošās atlaides laikus atcelt atstājusi būtisku negatīvu ietekmi.

Laika posmā no pārkāpuma konstatēšanas līdz atlaižu atcelšanai lidostu pametušas tādas aviokompānijas kā «KLM Royal Dutch Airlines», «British Airways», «Austrian Airlines», «SAS», «EasyGet», «Germanwings» un «Aer Lingus». Vienlaikus nostiprinājies vienas aviokompānijas — «airBaltic» — stāvoklis tirgū, kas savukārt negatīvi ietekmē patērētāju izvēles iespējas.

Tā kā šā gada 5. maijā Ministru kabinets apstiprināja grozījumus 2006. gada 5. decembra noteikumos Nr. 911 «Kārtība, kādā nosakāma maksa par aeronavigācijas un valsts akciju sabiedrības «Starptautiskā lidota «Rīga»» pakalpojumiem, un maksas sadales kārtība», paredzot atcelt par netaisnīgām atzītās atlaides, KP piekrita lidostas piedāvātajam mierizlīgumam. Administratīvais līgums par tiesiskā strīda izbeigšanu, ar kuru lidosta apņēmās piemērot tādu pakalpojumu maksas kārtību, kas paredz visiem aviopārvadātājiem piemērot vienu fiksētu maksas likmi, tika parakstīts šā gada 20. jūlijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv