Izdota Latvijas futbola vēstures grāmata un filma

Apollo
0 komentāru

Latvijas futbola simtgades grāmatas «Latvijas futbolam 100» un 52 minūšu garās filmas «Latvijas futbolam 100» prezentācijas pasākumā Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis izteica cerību, ka nākamā grāmata par futbolu Latvijā iznāks vēl pirms kāda liela valstsvienības panākuma.

Grāmatas autors Miķelis Rubenis

Grāmatas autors Miķelis Rubenis

Foto: ZZ1

Pasākumā tika prezentēta gan grāmata, kurā apkopota visa līdzšinējā Latvijas futbola vēsture, gan arī filma, kurā redzams Latvijas futbola ceļš no pašiem pirmsākumiem līdz pat dalībai 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Grāmatas autors Miķelis Rubenis pateicās visiem cilvēkiem, kuri palīdzējusi grāmatas tapšanā: «Grāmatā ir apkopoti unikāli un precīzi dati par futbola pirmsākumiem Latvijā 20. gadsimta sākumā. Tajā atrodamas arī 20.–30. gadu Latvijas izlases spēlētāju bildes ar oriģināliem autogrāfiem.»

Tikmēr Mežeckis pateicās filmas un grāmatas autoriem, uzsverot, ka šādu tradīciju būtu nepieciešams saglabāt un attīstīt: «Cerams, ka līdz nākamajai grāmatas iznākšanai nebūs jāgaida izlases iekļūšana Eiropas čempionāta vai Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.»

Grāmatas izveidotājs ir Miķelis Rubenis, bet statistikas nodaļas autors — Arnis Ārmanis. Izmantoti Zigismunda Zālmaņa un Ilmāra Znotiņa fotomateriāli. Savukārt filmas scenārists ir Artūrs Vaiders, bet veidotājs — Dāvids Ernštreits.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv