Izdzīvot varētu aptuveni puse veikalu

Apollo
0 komentāru

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs prognozē, ka no tirgus «izspiedīs» tos tirgotājus, kuri strādā neprofesionāli, vai tos, kas strādā vaļīgi. Tāda varētu būt aptuveni puse tirgotāju.

Henriks Danusēvičs.

Henriks Danusēvičs.

Foto: Lita Krone/LETA

Danusēvičs intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» atzīst, ka visi neizstāsies no tirgus, bet aizies tie, kas šajā konkurencē neizturēs. «Ja sektorā ir 80% neprofesionāļu un sektorā kritums ir ap 30%, izstāsies 30%, bet 50% paliks,» skaidro eksperts.

Jautāts, vai situācija tirdzniecībā ar profesionāliem kadriem ir nostabilizējusies, Danusēvičs atzīst, ka tagad nav problēmu un beidzot izveidojies darba tirgus, kur var atlasīt cilvēkus atbilstoši darba spējām un kvalifikācijai.

Viņš arī prognozē, ka nekas traks nenotiks ar mazumtirdzniecības nozari kopumā, jo tā veikalu pārprodukcija, kura radās uz apgrozījuma pīķa, kas bija neparasti augsts, balstoties uz spekulatīvām investīcijām un darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem, «nogriezās».

«Līdz ar to mums jāatgriež apgrozījums līmenī, kāds bija 2004. un 2005. gadā. Protams, tā ir konkurence un pastāv jautājums, kurš no esošajiem paliks un kuru «nogriezīs»,» uzskata Danusēvičs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv