Izglītības sistēmas revīzijas rezultāti būs zināmi oktobrī

Apollo
0 komentāru

Oktobra beigās būs zināmi Valsts kontroles veiktās izglītības sistēmas revīzijas rezultāti, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru pavēstīja Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Patlaban Valsts kontrole pārbauda, vai izglītības sistēma valstī atbilst tās izvirzītajiem mērķiem. Lai noskaidrotu, kāda ir pašreizējā situācija izglītības jomā, kontrolieri apbraukā visus Latvijas reģionus.

Tuvākajā nākotnē plānots veikt revīziju profesionālās un augstākās izglītības sistēmās, sacīja Sudraba. Šo ieceri atzinīgi novērtējis arī Valsts prezidents. Šo pārbaužu rezultāti varētu būt zināmi nākamgad.

Tikšanās laikā apspriesta arī prēmēšanas sistēma valsts pārvaldē, kā arī audita loma tajā. Sudraba arī izklāstījusi  Valsts kontroles ieteikumus valsts iestāžu iekšējā audita sistēmas uzlabošanā.

Tāpat amatpersonas pārrunāja arī Valsts kontroles ierosinātos likuma grozījumus, kas paredzētu izmaiņas konstitucionālo iestāžu budžeta sastādīšanas un apstiprināšanas kārtībā. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka par visu konstitucionālo iestāžu budžetu būtu jālemj tikai Saeimai, nevis tas iepriekš jāapstiprina Ministru kabinetā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv