Izlieta tēja Elizabetei II izmaksās 60 tūkstošus

Apollo
0 komentāru

Bekingemas pilij krietnus zaudējumus būs sagādājusi izlijusi tēja un kafija, ziņo «Daily Mail».

Izlieta tēja Elizabetei II izmaksās 60 tūkstošus

Foto: Reuters/Scanpix

Kāds no pils sulaiņiem nejauši apgāzis ratiņus, uz kuriem atradušies karstie dzērieni. Izlijusī tēja un kafija sabojājusi tikai pirms divām dienām ieklāto jauno paklāju, radot 60 tūkstošu sterliņu mārciņu lielus zaudējumus.

Incidents noticis Gleznu galerijā, kas ved no Gobelēnu istabas uz karalienes privātajiem apartamentiem. 50 metru garajā galerijā tika ieklāts jauns paklājs, kas sastāv no trijām daļām — katra 60 tūkstošu sterliņu mārciņu vērtībā.

Jāpiebilst, ka šī bija pirmā reize Elizabetes II valdīšanas laikā, kad galerijā tika nomainīts paklājs. Iepriekšējais grīdas segums garo gadu laikā bija izdilis, un pils uzturētāji pieņēma lēmumu ieklāt jaunu bēšu paklāju ar vīnsarkaniem ziedu ornamentiem.

Jauno grīdas segumu ieklāja trīs dienu laikā. Vēl pēc divām dienām notika nelaimīgais incidents ar tējas ratiņiem. Pils tīrīšanas dienests veselu nedēļu centās saviem spēkiem tikt galā ar tumšajiem traipiem, taču galu galā paklājs tika sabojāts vēl vairāk. Arī pēc nedēļas izsauktie profesionālie tīrītāji vairs nespēja iztīrīt tējas un kafijas atstātās pēdas, tāpēc tika ieklāts jauns paklāja fragments.

Par incidenta iemeslu tiek uzskatīts nolūzis ratiņu ritenītis, turklāt nelaimīgos ratiņus stūmis sulainis, kurš nav Bekingemas pils kalpotāju pastāvīgajā štatu sarakstā. Pilī pieņem, ka šis apkalpotājs vairs karaliskajā namā nestrādās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv