IZM Belēvičam: nav tiesiski prasīt naudu par to, kas likumā noteikts kā obligāts

Apollo
0 komentāru

Pēc tam, kad Tautas kustības «Par labu Latviju!» padomes priekšsēdētājs, uzņēmējs Guntis Belēvičs rosināja ieviest maksas izglītību jau no 7.-8.klases, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāve Agnese Korbe portālam «Apollo» sacīja, ka «šis ir priekšvēlēšanu laiks un visi to cenšas izmantot». Korbe norādīja, ka izglītībā nav pieļaujama šāda rīcība. Jo īpaši šībrīža ekonomiskajā situācijā.

IZM Belēvičam: nav tiesiski prasīt naudu par to, kas likumā noteikts kā obligāts

Foto: Evija Trifanova/LETA

Korbe tāpat uzsvēra, ka prasīt naudu par to, kas likumā noteikts kā obligāts, nav tiesiski.

Tāpat ne ministrijā, ne arī ministres Tatjanas Koķes (ZZS) dienaskārtībā šāda jautājuma nav. «Izglītībā nav pieļaujami šādi lēmumi, jo profesionāļu vidū par to nav bijušas diskusijas. Visi ir izbrīnīti,» teica Korbe. Viņa gan neatklāja, kuri sociālie partneri pauduši izbrīnu par Belēviča izteikumiem, vien piebilda, ka nevienā Eiropas Savienības valstī nav šāda prakse.

IZM pārstāve uzsvēra, ka šādā veidā no izglītības sistēmas tiktu izstumta daļa sabiedrības. «Latvijas attīstības pamatā ir cilvēks un viņa zināšanas. Ieviešot šādu sistēmu, tiktu izstumta daļa sabiedrības. Svarīgi ir, lai vismaz ar likumu noteiktā formālā izglītība cilvēkiem būtu. Tāpat svarīgi ir arī stimulēt cilvēkus izglītoties,» teica Korbe.

Saistībā ar Belēviča izteikumiem par iespēju līdz ar maksas izglītības ieviešanu no 7.-8.klases, noteikt nodokļu atvieglojumus skolēnu vecākiem, IZM pārstāve norādīja, ka IZM man iestāde, kas atbild par nodokļu jautājumiem. Viņa gan sacīja, ka IZM nākusi klajā ar ieceri - daļu Iedzīvotāju ienākumu nodokļa novirzīt izglītībai, līdzīgi kā tas ir Lietuvā. Taču šobrīd šī iecere nav guvusi atsaucību.

Tāpat Korbe atgādināja, ka ar jaunā mācību gada sākšanos būs spēkā modelis «Nauda seko skolēnam», ko iesaistītās puses atzinušas par labu esam. «Šī sistēma ieviesta pakāpeniski un nozares eksperti to atzīst par efektīvu,» teica Korbe.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv