Iznāks grāmata par Latvijas pierobežas iedzīvotājiem «Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi»

Apollo
11 komentāri

Otrdien, 8.novembrī 19:00 Zirgu pastā (Dzirnavu ielā 46, Rīgā) notiks grāmatas «Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi» atvēršanas svētki.

Iznāks grāmata par Latvijas pierobežas iedzīvotājiem «Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi»

Foto: Publicitātes foto

Grāmata tapusi antropoloģes un fotogrāfes Elīnas Kursītes idejas rezultātā, kura pēc ilggadējas lauka ekspedīciju pieredzes izlolojusi vēlmi par Latvijas lauku iedzīvotājiem un to unikalitāti pastāstīt arī pārējai Latvijai. Idejas pamatā ir divi kritēriji - parādīt un izstāstīt stāstus par tiem, kas: 

1) dzīvo Latvijas pierobežas joslā (2 km attālumā no Latvijas robežas ar kaimiņvalstīm vai jūru);

2) dzīvo ciemā, kur palikuši vairs tikai 10 vai mazāk iedzīvotāji. 

Lieki piebilst, ka šādu ciemu Latvijā kļūst aizvien mazāk, un visticamāk pēc vēl dažām desmitgadēm vairs nebūs arī daļas no šajā grāmatā iekļautajiem.

E. Kursītes dokumentārā tipa fotogrāfijas papildina sociālu, kultūras un vides jautājumu žurnālistes Elīnas Kolātes stāsti, kas veidoti ceļojuma piezīmju stilistikā, atspoguļojot individuālos iespaidus, paužot iepazīšanās atmosfēru, izceļot spilgtākos satikto cilvēku stāstus, iezīmējot katra satiktā mohikāņa atšķirīgumu, kas kopumā rada visu grāmatas kopiespaidu - Latvijas pierobežas cilvēku stāstu mozaīku.

Grāmata ir saistoša vizuāla un tekstuāla liecība, kurai interesanti un aizraujoši ir izsekot līdzi - par ko vēsta cilvēku sejas vaibsti, to apģērbs, apkārtējā daba un pašu veidotā iekoptā vide, kurai tie ir piederīgi.

«Latvijas pierobežas pēdējo mohikāņu» atklāšanas svētkos grāmatas autores fotogrāfe Elīna Kursīte un nu jau rakstniece Elīna Kolāte dalīsies gan nopietnos, gan muļķīgos novērojumos, cienās ar reibinošiem gardumiem un iepazīstinās arī ar vienu no mohikāņu ģimenēm, kas būs atbraukuši no tālās Tutinovas (ja nebūs aizsnidzis ceļš). Uz vietas arī varēs iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgu cenu. Arī Latvijas grāmatnīcās «Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi» parādīsies 8.novembrī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

17.12.2017
Ienākt apollo.lv