Iznākusi grāmata «Trīs pērles Āzijas kaklarotā»

Apollo
0 komentāru

Noslēpumainais un eksotikas pilnais Āzijas kontinents jau gadsimtiem ilgi ir vilinājis pie sevis daudzus jo daudzus zinātkārus un piedzīvojumus alkstošus ceļotājus.

Iznākusi grāmata «Trīs pērles Āzijas kaklarotā»

Foto: Jumava

Izdevniecība «Jumava» lasītājiem sarūpējusi Pētera Struberga grāmatu «Trīs pērles Āzijas kaklarotā». Šī ir jau trešā Pētera Struberga grāmata, kurā šoreiz autors iepazīst kontrastiem bagāto Indiju, apskata seno hinduistu karalisti Nepālu laikmetu griežos un atklāj «debesu valstības» Tibetas vilinājumu.

Autora stāstījums iedvesmo un parāda valstis ne tikai kā tūristu iecienītas pastkartes, bet arī aizved spilgtā iztēles ceļojumā, kas ļauj kļūt par ceļabiedru pašam autoram — sajust Himalaju vēju, sadzirdēt skaņu, ko veido simtiem lūgšanu karodziņu, plīvojot garajās krāsu virtenēs, izgaršot saldus augļus, sajust garšvielu smaržu un atšķirīgo valodu.

Grāmatas autors stāsta: «Mani vienmēr ir vilinājusi brīnišķīgā iespēja palūkoties aiz apvāršņa, klātienē iepazīt tālu zemju dabu, vēsturi, kultūru un tur dzīvojošos ļaudis. Kā parasti, atgriežoties mājās, no gūtajiem iespaidiem veidoju ceļojumu atmiņu mozaīku. Katru iespēju apciemot kādu tālu un līdz šim nezināmu zemi es salīdzinu ar visjaukāko dāvanu, ko cilvēks dzīvē vispār var saņemt. Kad atgriežos mājās un spilgtie iespaidi negrib ne uz mirkli rimt, ķeros pie grāmatas rakstīšanas, lai arī citi varētu uzzināt par ceļojuma laikā redzēto un piedzīvoto.»

Pēteris Strubergs (1945) ir Latvijas Olimpiskās komitejas loceklis, pasaules apceļotājs. Raksta ceļojumu aprakstus un izdevis divas grāmatas:  «Ceļojumu mozaīka», kurā apraksta savus ceļojumus pa Austrāliju un Indoķīnu, un «Sapņu zeme Austrālija». Ieguvis apgāda «Jumava» titulu «Gada autora 2008».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv