Izpētīts, ko dara kaķi savu saimnieku prombūtnes laikā

Apollo
0 komentāru

Amerikāņu zoopsihologi noskaidrojuši, ar ko nodarbojas kaķi, kad tie atstāti mājās vieni paši, vēsta «Associated Press».

Izpētīts, ko dara kaķi savu saimnieku prombūtnes laikā

Foto: Evija Trifanova/LETA

Pētījuma ietvaros, ar kamerām, kuras ik pa 15 minūtēm veica uzņēmumu, tika aprīkotas 50 kaķu saimnieku mājas. Tika noskaidrots, ka ilgu laiku kaķi skatās pa logu – šādā veidā tie pavada aptuveni 21,6 % dienas. Aptuveni 11,8 % laika kaķi pavada kopā ar citiem mājdzīvniekiem.

5 % laika kaķi sevi izklaidē ar rotaļlietām, 7 % - rāpjoties pa mēbelēm. Pretēji pētījuma autoru gaidītajam, miegā kaķi pavadīja tikai 6,1 % dienas. Tikpat ilgi šie dzīvnieki pēta televizoru, avīzes, grāmatas un disku plauktiņus.

4 % laika kaķi ēd vai skatās uz ēdienu. 6,3 % - viņi slēpjas zem galda, bet 1,7 % - sēž vannas istabā. Laiks, kuru kaķi pavada tajā vai citā telpā, ļoti atšķiras. Tā virtuvē vai ēdamistabā tie pavada 9,9 % laika, guļamistabā – 8,1 %, viesistabā - 12,7 %, vannas istabā – 3,1 %, darba kabinetā – 5,2 %.

Tiek atzīmēts, ka pirms pētījuma kaķu īpašniekiem tika piedavīts paredzēt ar ko viņu mīljumi nodarbosies viņu prombūtnes laikā. Bija iespējams izvēlēties vairākus atbilžu variantus. 71 % saimnieku teica, ka kaķi guļ, 52 % domāja, ka dzīvnieki ēd, bet 42 % likās, ka kaķi vēro putnus vai vienkārši skatās logā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv