Izraēlā bezierunu zaudējums

Latvijas izlases basketbolisti svētdien viesos Telavivā ar 88:110 zaudēja Izraēlai 2011. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A grupas spēlē.

Latvijas izlasei šī bija otrā neveiksme trīs turnīrā aizvadītās spēlēs, bet Izraēla izcīnīja otro panākumu divos mačos.

Spēles sākums bija līdzīgs, taču tuvojoties pirmās ceturtdaļas izskaņai mājinieki veica izrāvienu, beigās gandrīz panākot 20 punktu pārsvaru - 37:18. Līdz pārtraukumam Latvijas izlasei nedaudz izdevās starpību samazināt, bet trešajā ceturtdaļā pretiniekiem pietuvoties vairs tikai astoņu punktu attālumā - 57:65. Tomēr pēdējo ceturtdaļu labāk atkal aizvadīja Izraēlas izlase, gūstot pārliecinošu uzvaru.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 24 punktu guvumu bija Rihards Kuksiks, bet Jānis Strēlnieks pretinieku grozā sameta 17 punktus. Uzvarētājiem Omri Kaspi guva 21 punktu.

Pirmajā spēlē kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase viesos zaudēja Melnkalnei, bet otrajā cīņā «Arēnā Rīga» ar 69:68 uzvarēja Itāliju, kas vēlāk svētdien spēlēs ar Somiju. Nākamā cīņa Latvijas basketbolistiem būs sestdien Rīgā ar Somiju.

Pēc divu apļu cīņām trīs kvalifikācijas grupu labākās komandas, kā arī divas labākās otro vietu ieguvējas, iegūs ceļazīmes uz 2011.gada Eiropas čempionāta finālturnīru Lietuvā. Nākamās sešas komandas par vēl vienu ceļazīmi cīnīsies papildu kvalifikācijas turnīrā 2011.gada augustā.