Izskaitļots, cik cilvēku 21. gadsimtā mirs no klimata pārmaiņām

Apollo
32 komentāri

Zinātnieki brīdina, ka klimata pārmaiņu rezultātā radušās dabas katastrofas līdz 21. gadsimta beigām var kļūt arvien biežākas un nāvējošākas un katru gadu nogalināt līdz pat 150 tūkstošiem Eiropas iedzīvotāju.

Izskaitļots, cik cilvēku 21. gadsimtā mirs no klimata pārmaiņām

Foto: PantherMedia / Scanpix

Jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā «The Lancet Planetary Health», zinātnieki skaidro, ka globālā sasilšana joprojām turpina pieaugt, bet darbības, lai to ierobežotu, joprojām netiek realizētas.

Statistikas dati liecina, ka laikposmā starp 1981. un 2010. gadu globālās sasilšanas izraisītās dabas katastrofās katru gadu gājuši bojā vidēji trīs tūkstoši Eiropas iedzīvotāju, taču šis skaitlis starp 2071. un 2100. gadu var pieaugt līdz pat 152 tūkstošiem.

Foto: The Lancet Planetary Health

Viens no iemesliem šādam pētījumam ir šovasar Eiropā valdošais nežēlīgais karstums, kad, piemēram, Spānijā gaisa temperatūra sasniegusi pat 43 grādus pēc Celsija.

«Klimata pārmaiņas ir cieši saistītas ar Eiropas civilizācijas mirstības līmeni. Īpaši 21. gadsimtā. Kamēr netiks pieņemti drastiski mēri, lai mazinātu globālo sasilšanu, līdz 21. gadsimta beigām var tikt iznīcināti 350 miljoni Eiropas iedzīvotāju,» brīdināja pētījuma autors Džovanni Forzjēri.

Pētījumā minēts, ka tieši karstuma viļņi nākotnē var kļūt par lielāko cilvēku mirstības iemeslu, savukārt plūdi un vētras var to ietekmēt mazāk.

Lai izvairītos no draudošajām briesmām, ir svarīgi nopietni uztvert Parīzes klimata konvencijā paustās prasības, kā arī ierobežot transporta lietošanu un lieki neurbanizēt lauku teritorijas.

Foto: The Lancet Planetary Health

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv