Izšķiež 400 000 latu nederīgai tehniskajai dokumentācijai

Apollo
0 komentāru

Aizsardzības ministrijas (AM) pārbaudes grupa atklājusi, ka ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) amatpersonas izšķiedušas 580 000 eiro (407 600 lati) pilnīgi neadekvātā procedūrā, pērkot apšaubāmu tehnisko dokumentāciju. Pārbaudes atzinums nosūtīts arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, informē AM.

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis uzdevis atbildīgajām AM amatpersonām izvērtēt iespējas civiltiesiskā kārtībā vērsties pret AM un NBS amatpersonām par nelietderīgu valsts līdzekļu izlietošanu

Aizsardzības ministrs Imants Lieģis uzdevis atbildīgajām AM amatpersonām izvērtēt iespējas civiltiesiskā kārtībā vērsties pret AM un NBS amatpersonām par nelietderīgu valsts līdzekļu izlietošanu.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Pēc aizsardzības ministra Imanta Lieģa 12. maija rīkojuma AM izveidota pārbaudes grupa, lai veiktu NBS Jūras spēku (JS) rīcībā esošo «Imanta» klases mīnu kuģu pirkuma līguma izpildes un ekspluatācijas organizācijas pārbaudi, kā arī izvērtētu tehniskās dokumentācijas iegādes procesu.

Līgums, kas bija noslēgts starp NBS JS un Nīderlandes Karaliskajiem Jūras spēkiem, neparedzēja tehniskās dokumentācijas iegādi latviešu vai angļu valodā — tātad tika iegādāta prece bez tās lietošanas instrukcijas lietotājam (NBS JS) saprotamā valodā.

No mīnu kuģu iegādes līguma noslēgšanas brīža 2005. gada 24. augustā līdz pirmajam rīkojuma dokumentam par tehniskās dokumentācijas iegādi angļu valodā bija pagājis viens gads un divi mēneši.

Tehniskās dokumentācijas iegādes procedūru 580 000 eiro apmērā tika uzdots veikt amatpersonām, kurām nav pieredzes starptautisku iegāžu organizēšanā un atbilstošu angļu valodas zināšanu.

Tirgus izpēte netika veikta, un netika izvērtēts līgumcenas pamatojums, konstatēts pārbaudē.

Tāpat iepirkuma process noticis formāli, netipiski īsā laikā, nav izmantotas tiesības pieaicināt ekspertus. Iepirkuma līgums izstrādāts nepilnīgi un pavirši.

NBS rīcībā nav pieņemšanas un nodošanas akta tehniskajai dokumentācijai angļu valodā 580000 eiro vērtībā. Preces piegāde nav notikusi atbilstoši līguma nosacījumiem.

Ekspertiem arī ir pamatotas šaubas par iegādātās kuģu tehniskās dokumentācijas angļu valodā autortiesībām, uzsver AM. Nav pārbaudīta katras iegādātās tehniskās dokumentācijas vienības atbilstība uz kuģiem esošajam tehniskajam nodrošinājumam.

Iepazīstoties ar AM pārbaudes grupas ziņojumu, aizsardzības ministrs uzdevis atbildīgajām AM amatpersonām izvērtēt iespējas civiltiesiskā kārtībā vērsties pret AM un NBS amatpersonām par nelietderīgu valsts līdzekļu izlietošanu, kā arī lūdzis pārbaudes grupas atzinumu nosūtīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv