Izsludina konkursu «Latvenergo» vadītāja amatam

Apollo
0 komentāru

Izsludināts konkurss valstij piederošā enerģētikas uzņēmuma AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatiem.

Izsludina konkursu «Latvenergo» vadītāja amatam

Foto: Artūrs Kārkliņs/LETA

Laikrakstā «Dienas Bizness» publicētais sludinājums liecina, ka konkursu izsludina «Latvenergo», bet pretendentu atlasi veiks «Fontes» grupā ietilpstošā personāla atlases kompānija SIA «Aims International Latvia».

«Latvenergo» valdes priekšsēdētāja pienākumi ir vadīt un pārstāvēt «Latvenergo» koncernu un AS «Latvenergo» atbilstoši Komerclikuma un citu tiesību aktu prasībām valsts un starptautiskā līmenī, nodrošināt «Latvenergo» sekmīgu darbību un attīstību, fokusējoties uz rentabilitāti, likviditāti, konkurētspēju un drošību.

Tāpat uzņēmuma vadītāja pienākumi ir attīstīt «Latvenergo» saimniecisko, tehnisko, ekonomisko un sociālo darbību, pārraudzīt un operatīvi vadīt stratēģiskās attīstības un biznesa atbalsta darbības virzienus, vadīt valdes darbību un nodrošināt akcionāru sapulces lēmumu izpildi.

Amata pretendentiem izvirzītas vairākas prasības - maģistra grāds biznesa vadībā, ekonomikā, finanšu vadībā vai inženierzinātnēs, ne mazāk kā piecu gadu pieredze liela uzņēmuma (vairāk nekā 500 darbinieki) vadībā, izpratne par elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu, elektroenerģijas pārvadi, sadali un tirdzniecību. Zināšanas un profesionāla pieredze enerģētikā tiks uzskatītas par priekšrocību.

Nepieciešamas arī ļoti labas latviešu, krievu un angļu valodas prasmes, nevainojama reputācija un atbilstība valsts noslēpuma pielaides kritērijiem.

Savukārt «Latvenergo» valdes locekļa pienākumi būs vadīt un pārstāvēt «Latvenergo» koncernu un AS «Latvenergo» atbilstoši Komerclikuma un citu tiesību aktu prasībām valsts un starptautiskā līmenī, veidot un pārraudzīt «Latvenergo» koncerna tehnisko politiku, pārraudzīt un operatīvi vadīt «Latvenergo» enerģijas ražošanas virzienu, attīstīt «Latvenergo» saimniecisko, tehnisko, ekonomisko un sociālo darbību, piedalīties valdes darbā atbilstoši Komerclikumam un AS «Latvenergo» statūtiem.

Kā prasības noteiktas - vismaz 2.līmeņa augstākā izglītība inženierzinātnēs, ne mazāk kā piecu gadu pieredze vadošā amatā vismaz vidēja lieluma (vairāk nekā 150 darbinieki) uzņēmumā, pieredze sarežģītu ražošanas tehnoloģiju izmantošanā un tehnisku procesu vadībā, priekšroka tiks dota kandidātiem ar pieredzi enerģētikā.

Tāpat nepieciešama izpratne par elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu, elektroenerģijas pārvadi, sadali un tirdzniecību, ļoti labas latviešu, krievu un angļu valodas prasmes, nevainojama reputācija un atbilstība valsts noslēpuma pielaides kritērijiem.
CV un motivācijas vēstuli var nosūtīt līdz šā gada 31.augustam.

Jau ziņots, ka no amatiem valdē tika atsaukts koncerna vadītājs Kārlis Miķelsons un viņa vietnieks Aigars Meļko. Kā iepriekš norādīja ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), Miķelsons un Meļko no amatiem atbrīvoti, balstoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ziņojumu par prettiesisku darbību uzņēmumā.

Par jauno kompānijas valdes priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais koncerna vadītāja vietnieks Uldis Bariss.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv