Izsolēs nepārdotos dzīvokļus bankas izīrēs

Apollo
0 komentāru

Stagnācijas dēļ nekustamā īpašuma tirgū izsolēs nepārdotos īpašumus bankas patur sev līdz labākiem laikiem, šodien raksta laikraksts «Dienas bizness».

Izsolēs nepārdotos dzīvokļus bankas izīrēs

Foto: «Apollo»

Aptaujātās bankas atzinušas, ka jau 2008. gadā sakarā ar ekonomisko lejupslīdi pieaudzis kavēto mājokļu kredītu apjoms, taču līdz ar prognozētā bezdarba palielināšanos  šādu slikto kredītu apjoms šogad varētu palielināties, turklāt pēdējā laikā pieaudzis to kredītņēmēju skaits, ar kuriem neizdodas vienoties par kredīta atmaksu, un īpašumi tiek izsolīti. Tomēr NĪ tirgū aktivitāte ir zema, tāpēc bankām šos īpašumus pārdot neizdodas, tādēļ bankas tos patur sev un apsaimnieko, tostarp izīrī līdz brīdim, kad situācija uzlabosies. Dažas bankas atzinušas, ka šos īpašumus turēs savās bilancēs, dažas veidos atsevišķus uzņēmumus vai bankas struktūrvienības.

Pašlaik hipotekārie kredīti ir 17-18% Latvijas mājsaimniecību, no kurām lielākā daļa spēj veikt kredītmaksājumus laikā, saskaņā ar FKTK 2008. gada 3. ceturkšņa datiem, kavētāju skaits Latvijā no visiem kredītņēmējiem ir 1-2% kopējā kredītporfelī.

SEB bankas Kreditēšanas pārvaldes vadītājs Kārlis Danēvičs skaidro, ka pasaulē plaši izplatīta prakse, ņemot vērā ekonomikas kāpumus un kritumus, ir nekustamā īpašuma uzturēšanas un apsaimniekošanas kompāniju izveide bankām, kas brīžos, kad valstu ekonomikās ir vērojama pasivitāte, dod atspaidu nekustamā īpašuma tirgum. «Ņemot vērā SEB grupas pieredzi 90.gadu sākumā Zviedrijā, nekustamā īpašuma kompānija jau izveidota SEB bankai Lietuvā un šādas kompānijas jau tuvākajā laikā plānots izveidot arī Latvijā un Igaunijā,» viņš atzina.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
18

2017. gada 18. oktobris

Vārda dienas

Ronalds, Rolands, Rolanda, ErlendsEriands, Ronaldo, Ronijs, Ronta, Ronvalds, Ronalda, Rona, Eriens, Lukass, Lūkass, Railands, Rolande, Rolans, Rolanta, Rolāns, Kaups

Valūtu kursi

18.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv