Izstāde: Fotokameras «Diāna» Pasaules tūre Rīgā

Apollo
0 komentāru

Radošā telpa «Tasty» atklājusi ar ceļojošo izstādi «Diana Pasaules Tūre», kas aizsākās Honkongā: līdz šim brīdim tā ir pabijusi Tokijā, Seulā, Porto, Lisabonā, Madridē, Barselonā, Parīzē, Šanhajā, Ņujorkā, Londonā, Berlīnē un beidzot tā nonākusi arī pie mums – Rīgā!

Izstāde: Fotokameras «Diāna» Pasaules tūre Rīgā.

Izstāde: Fotokameras «Diāna» Pasaules tūre Rīgā.

Publicitātes foto.

«Izstāde solās būt daudzveidīga, pārsteidzoša un aizraujoša ne tikai lomogrāfijas entuziastiem, bet arī ikvienam, kam interesē fotogrāfija, mūsdienu māksla vai tas, kā sevi izpauž Latvijā zināmi radoši cilvēki,» uzskata tadošās telpas Tasty pārstāve Zīle Dāvidsone. Radošajai telpai «Tasty» šī ir otra sadarbība ar Baltijas Lomogrāfijas biedrību. Pirmā bija pop-up veikals 2009. gada pavasarī.

Visiem fotomīļiem un retro cienītājiem būs unikāla iespēja iepazīties ar vairāk kā 100 unikālām fotokameras «Diana» māsām: apmēram 60.gadu sākumā Honkongā dzima plastikā ietvertā kamera «Diana». Tā ir kulta kamera ar saviem brīnišķīgi sapņainiem fotouzņēmumiem. Tālajos 60-tajos «Diana» kamerai tika veidoti analogi - katram savs šarms, īpašas detaļas un neparasti grafiskie elementi, nerunājot jau par tiešām interesantiem nosaukumiem, kā piemēram «Debutante», «Colorama», «Zodiak» vai «Future Scientist!» Vairākus gadus Allans Dītrihs kolekcionēja «Diana» kameras dauzdveidīgos klonus, līdz izveidoja kolekciju ar vairāk kā 100 eksemplāriem. 2007 gadā Lomogrāfijas Biedrība iegādājās šo nenovērtējamo «Dītriha kolekciju» un par godu tai ir izveidota «Diana Pasaules Tūre».

Otra izstādes daļa sastāvēs no 10 fotokamerām, ko līdz nepazīšanai būs pārveidojuši dažādi Latvijā zināmi, radoši cilvēki. Katra kamera būs piedzīvojusi savas vizuālās pārvērtības: viena - ekstrēmas, otra - uzjautrinošas, trešā – elegantas.

Treškārt, izstāde varēs aplūkot divdesmit pārsteidzošus fotostāstus, kas dēvēti arī par «Diāna Vinjetēm» - īsām, impresionistiskām ainiņām, kas atspoguļo konkrētu mirkli, pārdzīvojumu – šie Diānas foto stāsti ieskicē autora attieksmi, skatījumu uz objektu vai notiekošo. Arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ir cilvēki, kuri savas gaitas, ikdienu vai īpašus notikumus dokumentē ar «Diana» kameru un filmiņu. «Diana» Pasaules Tūres ietvaros tiks prezentēti 20 Latvijā labākie «Diana Vasaras Foto stāsti».

«Vērojot oriģinālos retro-eksponātus, prātā rosās dažādas domas, piemēram, par tipogrāfiskām iezīmēm, par komiksiem, par vēsturiskām detaļām» piebilst Anna no Lomogrāfijas Biedrības, «un nevar nepieminēt optimistisko kiču, ko izstādei piešķir Latvijas mākslinieku pārveidotās kameras!»

Paralēli izstādei Baltijas Lomogrāfijas Biedrība rīkos arī dažādas radošās darbnīcas – šoreiz par un ap kameru Diānu! Iepazīties ar ieplānotu darbnīcu sarakstu un uzzināt vairāk par izstādi Jūs varat Baltijas Lomogrāfijas mājaslapā «lomography.lv».
 
Atklāšanas pasākums notiks 24.augustā plkst. 18.00 - ceram satikt arī Tevi, tāpēc sūti savu Vārdu Uzvārdu uz e-pastu «lomo@lomography.lv» un iekļūsti atklāšanas ballītes viesu sarakstā!
 
Izstāde bez maksas apskatāma radošajā telpā «Tasty», Rīgā, Martas ielā 1 no 25. augusta līdz 17. septembrim. Darba dienās - 12.00 – 18.00, sestdienās - 12.00 – 15.00, svētdienās – brīvs.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv