Izstāde «Homo Diletantios» galerijā «Mūrnieks» Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Mākslas galerija «Mūrnieks» ielūdz Jūs uz Initas Ķudas izstādes «Homo Diletantios» atklāšanu 2009.gada 26.augustā plkst.18 R.Vāgnera ielā 12 (ieeja no Mucenieku ielas).

Izstāde «Homo Diletantios» galerijā «Mūrnieks» 3 attēli Atvērt

Publicitātes foto

Mūsdienu laikmetā cilvēks nedzīvo dabā, bet gan savā pasaulē, iezīmējot individuālās kultūras iezīmes. Tieši tādēļ, ka cilvēks tik ļoti sasaistīs ar sevi, vide padara cilvēku par komisku parādību, kas nedz atrodas reālajā vidē, nedz dzīvo saskaņā ar savu dzīvību. Homo ģints beigās ir nolikts Homo Sapients Sapients (latv. val. mūsdienu cilvēks). Homo Diletantios, Initas Ķudas skatījumā, ir nākamais homo attīstības posms:» «Homo Diletantios» vairs nav gluži saprātīgs cilvēks, drīzāk - virtuāls. Postmodernisms "saprātīgajā cilvēkā» izgrauzis robus, kas nav aizpildāmi no jauna, ar vecu informāciju. Cilvēks ir palicis gaužām bailīgs kā no sevis, tā - sabiedrības. Bet diletantam vēl jo projām ir mērķis – būt par kaut ko, kaut vai virtuāli, paslēpjoties aiz fotoaparāta objektīva, izliekoties un eksistējot." Līdz ar to tiek izvirzīts iekšējs retorisks jautājums, vai pati māksliniece nav diletants, dzīvojot savā pasaulē, kas ir tikai iespējama.

Inita Ķuda (1984) māksliniecisko izglītību ieguvusi LKrA, Bībeles mākslas nodaļā (2003 - 2007), specializējoties grafikas tehnikās. Māksliniece rada darbus sakausējot dažādas grafikas tehnikas: monotīpiju, kologrāfiju, ofortu, sauso adatu un linogriezumu. Šīs tehnikas viņa ir apguvusi pie grafiķiem Neles Zirnītes un Gunāra Kroļļa. Lai gan šī vārda un uzvārda – Inita Ķuda -  kombinācija daudziem ir sveša, māksliniece ir piedalījusies vairākās izstādēs Rīgā, Jūrmalā, Talsos, kā arī Ņujorkā.

Izstādē «Homo Diletantios» būs eksponēti padsmit grafikas darbi, kas tapuši šī gada laikā. Initas Ķudas darbiem raksturīgs lakonisms un minimāls formu pielietojums. Plaknē sintezētās tehnikas un subjektīvi veidotie tēli rada monumentālu koptēlu, laužot lapas robežas, tiecoties apgūt plašāku telpu. Tie raksturo laiku, kurā dzīvo pati māksliniece, jo rada sajūtu analoģiju ar mākslas darbiem, kas atrodas pilsētu ielās uz ēku fasādēm.

Izstādi atbalsta Talsu novada muzejs. Izstāde apskatāma no 2009.gada 27. augusta līdz 10.septembrim.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv