Izstāde: Japānas klasiskā glezniecība «Ņihonga»

Apollo
0 komentāru

No 2009.gada 27. novembra līdz 13. decembrim Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu zālē Rīgā būs apskatāma mākslinieka Kokjo Hatanakas (Kokyo Hatanaka)(1947) Japānas klasiskās glezniecības «ņihonga» izstāde. Japānas klasiskās glezniecības «ņihonga» izstāde Latvijā tiek rīkota pirmo reizi, un tajā tiks izstādīti arī tādi par meistardarbiem dēvēti autora darbi, kā «Lidojošais laiks», «Aukstais lietus» un citi.

Izstāde: Japānas klasiskā glezniecība «Ņihonga»

Publicitātes foto

Profesors Kokjo Hatanaka, mākslinieks un vēsturnieks, pasniedz moderno «ņihonga» stila gleznošanu Kioto Mākslas un dizaina universitātē. Papildus radošajam darbam, viņš arī pēta Japānas «ņihonga» stila glezniecības estētiku un vēsturi. Budistu templī Japānā dzimušo un uzaugušo Kokjo Hatanaku valdzina Indija - Indijas mākslas vēstures studijas un vairākkārtīgo apmeklējumu laikā gūtie iespaidi dziļi ietekmējuši mākslinieka radošo darbību.
 
Kokjo Hatanakas darbi piesaista ar lakoniskiem tēliem, simbolisku emociju intensitāti, «ņihonga» tradīcijās balstītu krāsu eleganci un dūmakainu caurspīdību. Viņa darbi ir smalkas cilvēka dvēseles studijas un to pamatā ir dziļa budisma izpratne. Vizuāli atturīgie un vienlaikus ārkārtīgi smalkie Hatanakas darbi vienmēr nes sev līdzi vēstījumu. Katrā no tiem attēlots brīdis, kas ir kļuvis mūžīgs – starojošs un intensīvs. Lūgšana, kas klausītājiem tiek nodota ar pilnīga skaistuma palīdzību, ko uzskata par ļoti būtisku Austrumu mākslā. Mākslinieks ir teicis: «Man gleznošana ir kā jautājumu uzdošana par manis paša dzīvi... Savukārt, runājot par manu mūža darbu, bez šaubīšanās varu teikt, ka tas ir attēlot leģendas par Budu un viņa mācības.»

Sākot ar 1969.gadu, Kokjo Hatanakas darbi tikuši izstādīti daudzās izstādēs visā pasaulē. Autora darbi Latvijā īpaši izvēlēti, lai iepazīstinātu skatītājus ar vienu no Japānas tradicionālās tēlotājmākslas veidiem – ņihonga. Ņihonga gleznas raksturo viendimensionāla telpa un skaidrs figūru attēlojums emocionālā krāsu gammā, tukšuma ekspresija un tīru toņu spilgtums, kā arī tradicionālu pigmentu izmantojums.
 
Izstāde tapusi, pateicoties Japānas vēstniecības Latvijā un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja sadarbībai, un to atbalsta uzņēmums «Japan Tobacco International».

Izstāde būs apskatāma Latvijas Nacionālā vēstures muzeja izstāžu zālē, Pils laukumā 3, Rīgā no 2009.gada 27.novembra līdz 13. decembrim .

Darba laiks: no trešdienas līdz svētdienai, no 11.00 līdz 17.00
Brīvdiena: pirmdiena, otrdiena

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv