Izstrādā klimata pārmaiņām piemērotu nākotnes pilsētu projektu

Apollo
0 komentāru

Ņujorkas arhitekti, ņemot vērā prognozes, ka okeāna ūdens līmenis nākotnē paaugstināsies, sākuši domāt par to, kā megapoles izskatīsies pēc pārsimts gadiem.

Izstrādā klimata pārmaiņām piemērotu nākotnes pilsētu projektu

madhava, CC licence

Projektā «Aqualta» izstrādātas Ņujorkas un Tokijas futūristiskās nākotnes skices. Pēc studijas «Lindorfs» koncepcijas autoru domām, līdzšinējo transporta sistēmu aizstās kanāli. Projekta mērķis ir rast iespējas, kā cilvēkiem pielāgoties dabas un pilsētvides diktētajiem jaunajiem noteikumiem, vēsta «aрхиновости.ru»./>/>

Arhitekti uzskata, ka sakarā ar ūdens līmeņa celšanos iedzīvotāji pārcelsies dzīvot mājokļos, kas atradīsies dažus metrus augstāk nekā līdz šim. Augļi un dārzeņi, visticamāk, tiks audzēti uz māju jumtiem, kur atradīsies arī pastaigu takas.

Turklāt projekta autori ir pārliecināti, ka nākotnes pilsētu iedzīvotāji bez problēmām varēs pielāgoties jaunajiem apstākļiem.

Jau iepriekš franču arhitekts Vensāns Kallebo, ieklausoties ekologu prognozēs par globālo sasilšanu un ūdens līmeņa paaugstināšanos, piedāvāja variantu tiem, kuri nevēlas dzīvot applūdušās mājās. Viņš izstrādāja «peldošās ekopoles projektu klimatiskajiem bēgļiem» ar nosaukumu «Lilypad», kas paredzēts 50 000 iedzīvotāju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
17

2017. gada 17. novembris

Vārda dienas

Hugo, Uga, UģisHigo, Igo, Ugo

Valūtu kursi

17.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv