«IZZI» jāpārtrauc neproporcionāli augstu līgumsodu piemērošana

Apollo
0 komentāru

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uzlicis SIA «IZZI» par pienākumu pārtraukt netaisnīgu līguma nosacījumu piemērošanu, piedzenot neproporcionāli augstus līgumsodus, kā arī mainīt patērētājiem piedāvātos līgumu projektus.

«IZZI» jāpārtrauc neproporcionāli augstu līgumsodu piemērošana

Foto: Lita Krone/LETA

Kā liecina PTAC interneta mājaslapā publicētais paziņojums par lēmuma pieņemšanu, centrs 17.jūlijā «IZZI» aizliedzis piemērot attiecībā pret jebkuru patērētāju līguma noteikumus, kas nosaka neproporcionāli augstus līgumsodus.

Tā, piemēram, aizliegts piemērot šādu nosacījumu: «Ja kāda no šī līguma pusēm vienpusēji lauž šo līgumu, pārtrauc sniegt vai atsakās no kāda šajā līgumā norādītā elektronisko sakaru pakalpojumu veida 24 mēnešu laikā no šī līguma parakstīšanas dienas, tad attiecīgā šī līguma puse šī līguma laušanas, pakalpojuma sniegšanas pārtraukšanas vai atteikšanās no pakalpojuma dienā samaksā otrai šī līguma pusei, līdztekus citiem šajā līgumā noteiktajiem maksājumiem, līgumsodu 30 latu apmērā par katru elektronisko sakaru pakalpojuma veidu, attiecībā uz kuru tiek izbeigtas līgumattiecības.«

PTAC atzīmē, ka no šī līguma apakšpunkta izriet, ka, laužot noslēgto līgumu 24 mēnešu laikā no parakstīšanas dienas, «IZZI» patērētājam piemēro līgumsodu 30 latu apmērā par katru pakalpojumu.

Tā kā saskaņā ar līgumā minēto patērētājs var izvēlēties līdz četriem «IZZI» pakalpojumiem, tad līgumsods par līguma pirmstermiņa laušanu var sasniegt 120 latus.

PTAC atzīmē, ka iepriekšminēto praksi aptur PTAC 17.jūlija lēmums, kas nosaka, ka «IZZI» drīkst iekasēt tikai vienu līgumsodu - 30 latus - gadījumā, ja patērētājs lauž līgumu pirms termiņa.

Lēmums attiecināms gan uz iepriekš noslēgtajiem līgumiem, gan uz līgumiem, kas tiks noslēgti turpmāk.

Ja tomēr «IZZI» attiecībā pret patērētāju grasās piemērot līgumsodu, kas ar lēmumu atzīts par netaisnīgu līguma noteikumu, tad PTAC aicina atsaukties uz lēmumu un rakstveidā lūgt «IZZI» līgumsoda summu samazināt, nepiemērojot līgumsodu par katru pakalpojuma veidu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv