Ja sals pārsniegs mīnus 20 grādus, jaunākie skolēni varēs neiet uz skolu

Apollo
0 komentāru

Gaisa temperatūrai noslīdot zem mīnus 20 grādiem, izglītības iestādi var neapmeklēt audzēkņi vecumā līdz 12 gadiem, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ja sals pārsniegs mīnus 20 grādus, jaunākie skolēni varēs neiet uz skolu

Foto: Ieva Čīka/LETA

Savukārt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem, skolu var neapmeklēt bērni vecumā no 13 gadiem.

Šāda kārtība noteikta Ministru kabineta noteikumos par higiēnas prasībām vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestādēm. Tajos noteikts, ka par šo noteikumu ievērošanu atbildīgs katrs izglītības iestādes vadītājs.

IZM pārstāvji norāda, ka praksē līdz šim lēmumu par to, vai mācības skolā tiek vai netiek pārtrauktas, parasti pieņēmis katras izglītības iestādes vadītājs, par to paziņojot vecākiem, vai arī šāds lēmumu pieņem katra novada izglītības pārvalde.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem šorīt Latvijā sals sasniedzis mīnus 21 grādu atzīmi.

Plkst. 5.00 visaukstākais bijis Daugavpilī, kur gaisa temperatūra pazeminājusies līdz mīnus 21,5 grādiem.

Savukārt plkst. 8.00 Daugavpilī sals bija jau par aptuveni vienu grādu mazinājies. Gaisa temperatūra līdz mīnus 20 grādu atzīmei samazinājās Alūksnē, Gulbenē, Zosēnos, Madonā, Rēzeknē. Zīlānos sals sasniedza mīnus 19,9 grādus.

Daudzviet Latvijā gaisa temperatūra pazeminājusies zem mīnus 16 grādiem. Bet augstākā gaisa temperatūra bija Kurzemē, kur sals sasniedza aptuveni -10 grādu atzīmi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv