Jansones 21 punkts neglābj no zaudējuma Viduseiropas līgā

2 komentāri

Latviešu basketboliste Liene Jansone sestdien guva 21 punktu Viduseiropas līgas (MEL) spēlē, tomēr Ungārijas komanda Miškolcas «Aluinvent» izbraukumā ar 76:81 (25:20, 16:19, 17:22, 18:20) zaudēja Slovākijas klubam «Samorin».

Liene Jansone

Laukumā pavadītās 31 minūtes un 19 sekunžu laikā latviete realizēja četrus no 11 divpunktu metieniem, divus no pieciem tālmetieniem un septiņus no deviņiem soda metieniem, kļūstot par savas komandas rezultatīvāko spēlētāju. Jansones kontā arī septiņas atlēkušās bumbas, trīs pārtvertas piespēles un divas kļūdas.

Citā spēlē zaudējumu piedzīvoja arī Līgas Šurkusas pārstāvētā Slovākijas komanda Spiška Novavesas «Rucon», kas ar 58:83 (11:25, 11:20, 16:24, 20:14) izbraukumā atzina Ungārijas kluba Šopronas «UNIQA Euroleasing» pārākumu.

Šurkusa laukumā pabija 21 minūti un 38 sekundes, kuru laikā guva septiņus punktus, realizējot vienu no diviem tālmetieniem un visus četrus soda metienus. Tāpat Šurkusa iekrāja divus bloķētus metienus, vienu atlēkušo bumbu, vienu pārtvertu piespēli un vienu kļūdu.

Kopvērtējumā «Aluinvent» ar piecām uzvarām 13 spēlēs ieņem septīto vietu, bet «Rucon» ar četriem panākumiem atrodas priekšpēdējā, desmitajā vietā.

MEL turnīrā startē 11 komandas no Ungārijas, Slovākijas un Horvātijas. Pēc divu apļu regulārā turnīra četras labākās komandas iekļūs «Final Four» sacensībās, bet pēc tam vienības turpinās cīņas nacionālajos čempionātos.