Janvāra «Dārzā» jaunumi

Apollo
0 komentāru

Paši sev radītāji 
Ceriņu sētas ikdienas rīts uz Gaujmalas skatuves. To var skatīt arī kā Latvijas dabas un latviešu cilvēka dzīves izrādi, kuras režisori, scenogrāfi un aktieri sevis un savas vides radītāji esam paši.

Janvāra «Dārzā» jaunumi

Foto: Publicitātes foto

Mazo tauriņu pasaule pusotrā kvadrātmetrā 
Kolekcionāre Lolita Afanasjeva radījusi gluži neticamu pasauli – nelielā Rīgas standartdzīvoklī izvietojusies savrupa miniatūro orhideju pasaulīte. Augiem atvēlēta aizstiklota, siltināta, pusotra kvadrātmetra liela lodžija.

Prasīgas, bet devīgas – dekoratīvās kolejas jeb skaistnātres 
Šad un tad dzirdēts, ka skaistnātres sauc par nabagu kodijām, un ne bez pamata – neraugoties uz to lēto cenu, lapu krāšņumā skaistnātres savas daudz dārgākās līdzinieces bieži vien pat pārspēj.

Adataiņi sniegā
Kaktusi parasti asociējas ar sausumu, karstu gaisa temperatūru un spožu, cepinošu sauli. Tomēr kaktusu pasaules bezgalīgā daudzveidība liek iepazīt satriecošas, dažkārt pat neticamas pielāgošanās spējas – ir kaktusi, kuri dzīvo normālu dzīvi pat temperatūrai nokrītoties līdz –40◦C.

Dārziņš uz balkona. Kāpēc ne?
Kāpēc uz balkona – jūs jautāsiet? Tāpēc, ka tā ir iespēja nodarboties, neteiksim, ar dārzkopību, bet ar augu audzēšanu savam priekam. Šī ideja radās, domājot par zaļo īkšķu īpašniekiem, kuriem dārza nav.

Kalendārs – janvāris  
Darbi janvārī
Darbi sakņu dārzā  
Darbi augļu dārzā  
Darbi telpās   
Darbi košumdārzā  

Skaisto puķu stādu noslēpums 
Kā tikt pie tik grezniem puķu stādiem, kādus jau vasaras sākumā tirgo stādu audzētāji? Diemžēl mājas apstākļos nekad tādi neizdodas. Lūk, noslēpuma atminējums – stādu audzētāji jau ziemā augu mazulīšus saņem no ārzemēm.

Izcili labu tomātu sēklas
Lielisku šķirņu tomātu komplektu jaunajai sezonai piedāvā Latvijā populārā tomātaudzētāju Bražūnu ģimene.

Labie milži  
Lielie koki ir tie īstie, kas piešķir visai dārza ainavai noskaņu, rada dārzā augiem tīkamu dzīves vidi, pasargājot no saltiem vējiem.

Veselības lādiņš salātu zaļumā
Salāti jau sen zaudējuši savu sezonālo raksturu, jo plašā sortimentā ir pieejami cauru gadu. Turklāt lielāko gada daļu ir nopērkama vietējā produkcija, bet importētā – visu laiku.

Brīnumainā milzu oga 
Vai zinājāt, ka no mūsu dārzu lielākās ogas uzturā ir izmantojams viss, ieskaitot ziedus? Ķirbī ir daudz vitamīnu un minerālvielu – aminoskābes, C vitamīns, B grupas vitamīni, karotīns, pektīnvielas, fosfors, silīcijs, kobalts, magnijs, varš.

Dabas spēks vielmaiņai 
Arvien vairāk cilvēku vēlas izmantot dabas veltes un senās homeopātijas zināšanas, kas dabiskā veidā var palīdzēt sakārtot cilvēka veselībai un labsajūtai tik nozīmīgos vielmaiņas procesus.

Pareiza elpošana
Elpošanas kvalitāte ietekmē dzīves kvalitāti. Elpošanai var nepievērst uzmanību, bet tā noteikti pievērsīs uzmanību mums, ja tiks apgrūtināta.

Saimnieka lepnums – koka grīda
Ziemas mēneši ir īstais laiks, lai mājas saimnieks padarbotos pa iekšu. Piemēram, ar kritisku aci novērtētu koka grīdu stāvokli un, ja nepieciešams, veiktu nelielu remontu.
Atbilde lasītājai – Bruņutis uz orhidejas 
Ziņas un jaunumi 

Plašāka informācija par žurnāla rakstiem – www.masts.lv
 


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv