Japānā demonstrē robotu kolibri

Apollo
0 komentāru

Japānas Čibo universitātes zinātnieki demonstrējuši universitātē izstrādāto robotu kolibri, vēsta aģentūra AFP.

Japānā demonstrē robotu kolibri

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Jaunā izstrāde ir miniatūru (parastu kolibri — attēlā) izmēru robots, kas aprīkots ar diviem spārnu pāriem. Pēdējiem veicot līdz 30 vēzieniem sekundē, aparāts ir spējīgs gaisā pārvietoties pietiekami ātri. Robota svars ir tikai aptuveni 2,6 grami, bet viņa izstrādāšanā ieguldīts ap 2,1 miljonu ASV dolāru.

Demonstrācijas lidojuma laikā robots, kurš tiek kontrolēts ar infrasarkanā starojuma palīdzību, gaisā veica vairākas figūras, ieskaitot astoņnieku. Pēc zinātnieku vārdiem, līdz 2011. gada martam viņi plāno «iemācīt» robotu nekustīgi karāties gaisā (tāpat, kā to spēc viņa dabiskais prototips), kā arī aprīkot aparātu ar videokameru.

Izstrādātāji uzsver, ka robots lidojuma laika ir ievērojami stabilāks nekā miniatūrs helikopters, tāpēc var tikt izmantots cilvēku meklēšanai zem nogruvumiem, noziedznieku vajāšanai un pat kā Marsa zonde.

Jāpiebilst, ka pavisam nesen zinātnieki no ASV Džordžijas Tehnoloģiskā institūta prezentēja smilšu pārvarēšanai domāta robota modeli. Šis aparāts ir spējīgs ātri pārvietoties pa smilšainu virsmu, neiegrimstot tajā. Tā dēvētais sandbots ir aprīkots ar sešiem riteņiem — lāpstiņām, kas kustas ar mainīgu ātrumu; kad tie atrodas gaisā, griežas ātri, bet, kad uz smilts, — lēnām. Rezultātā jaunais robots ir spējīgs attīstīt ātrumu līdz 30 centimetriem sekundē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv