Jarko Rūtu diskvalificēts uz divām spēlēm

NHL kluba Otavas «Senators» somu uzbrucējs Jarko Rūtu ir diskvalificēts uz divām spēlēm par košanu pretiniekam.

Jarkko Ruutu

Jarko Rūtu Nacionālajā hokeja līgā vienmēr ir meklējis asumus un arī šajā epizodē hokejists ir nomedījis Bufalo «Sabres» spēlētāju Patriku Kaletu.

Incidents, par ko piespriesta diskvalifikācija, notika otrdienas spēlē, kad «Senators» tikās ar Bufalo «Sabres» komandu un Rūtu iekoda pirkstos pretinieku komandas spēlētājam Endrjū Pītersam.

Spēlē «Sabres» uzvarēja Otavas klubu ar 4:2, bet incidents abu hokejistu starpā notika pirmās trešdaļas 14. minūtē pie apmales, kad Rūtu iekoda Pītersam, kurš ar roku bakstīja somu hokejistam sejā. Pīterss saņēma divu minūšu noraidījumu par nesportisku rīcību, bet Rūtu par šādu rīcību sodu nesaņēma.

Jāpiebilst, ka Jarko Rūtu jau vairākkārt ir izcēlies ar nesportisku rīcību un spēlētājs allaž provocē pretiniekus uz rupju spēli, un arī pats spēlē diezgan agresīvā un netīrā stilā.

Viens no Rūtu rupjākajiem izgājieniem hokeja laukumā bija Turīnas olimpisko spēļu turnīrā, kad uzbrucējs Somijas izlases sastāvā spēlē pret Čehijas izlasi rupji pie apmales nospēlēja pret Jaromiru Jāgru. Par spēka paņēmienu to nevarēja uzskatīt, jo soms Jāgru trieca bortā ar galvu pa priekšu. Bet pasaules čempionātā Maskavā Rūtu rupji nospēlēja pret Krievijas izlases spēlētāju Pjotru Ščastļiviju, par ko saņēma noraidījumu līdz spēles beigām.

Arī NHL laukumos Rūtu ir bijis uzmanības centrā neskaitāmas reizes. Skandalozajam Šonam Averijam soms spēles laikā ir atņēmis nūju, tāpat hokejists ļoti rupjā veidā ar celi veicot spēka paņēmienu traumēja Iļju Kovaļčuku. Somu hokejists ir arī neskaitāmas reizes iesaistījies kautiņos un vairākkārt uzvarējis dūru cīņās.

Rūtu šī jau ir otrā divu spēļu diskvalifikācija šosezon, un somam tiks samazināta alga par 31 707,32 ASV dolāriem (16 329 latiem), teikts NHL paziņojumā. Novembrī Rūtu tika diskvalificēts par kautiņa izraisīšanu mačā pret Monreālas «Canadiens».