Jau sākusies Rīgas svētku Lielā spēle

Apollo
0 komentāru

Jau no augusta sākuma un Rīgas svētku laikā — 21. un 22. augustā — rīdzinieki un pilsētas viesi var iepazīt nozīmīgas ēkas Rīgas centrā un vecpilsētā, pārbaudīt zināšanas un intuīciju literatūrā un gastronomijā, savukārt 22. augusta vakarā mēroties erudīcijā ar citiem superfināla dalībniekiem radio tiešraidē tradicionālajā Rīgas svētku Lielajā spēlē.

Jau sākusies Rīgas svētku Lielā spēle

Publicitātes foto

Kā ik gadu, lai uzvarētu Lielajā spēlē, dalībniekiem būs jāiztur dažādi pārbaudījumi. Jau no 5. augusta rīdzinieki un pilsētas viesi varēja veikt spēles pirmo kārtu un vienu no otrās kārtas ceļiem. Spēles karte un noteikumi atrodami Rīgas centra grāmatnīcās («Jumavas», «Zvaigzne ABC», «Valters un Rapa», «Jānis Roze») un Rīgas svētkos, 22. augustā, būs pieejami informācijas teltī 11. novembra krastmalā.

Spēles pirmajā kārtā būs jāprot orientēties pēc kartes, atrodot desmit nozīmīgas ēkas Rīgas centrālajā daļā un vecpilsētā, kurās kādreiz bijuši vai vēl arvien mājo tautā iecienīti restorāni un kafejnīcas. Visi, kas atpazīs objektus un atbildēs pareizi uz ne mazāk kā astoņiem jautājumiem par kontrolpunktiem kartē, 22. augustā, uzrādot karti ar atzīmētajām atbildēm Rīgas svētku informācijas teltī 11. novembra krastmalā, varēs saņemt Rīgas svētku nozīmīti.

«Rīgas svētku Lielā spēles otrajā kārtā pēc izvēles varēs pārbaudīt zināšanas un intuīciju vienā vai divos ceļos — «Prātam un apķērībai» un «Smaržu un garšu laboratorija». Lai izietu «Prāta un apķērības» ceļu, spēles dalībniekiem būs jādodas uz vismaz deviņām grāmatnīcām, kas minētas spēles noteikumu aprakstā, kurās jāatbild uz jautājumiem par literatūru. Lai varētu piedalīties trešajā kārtā un loterijā, kurā tiks izspēlētas balvas no grāmatnīcām, būs jāuzrāda zīmodziņi par ceļa «Prātam un apķērībai» veikšanu.

Savukārt tie, kam par literatūru tuvāka ir kulinārijas pasaule, varēs izmēģināt otrās kārtas otro ceļu «Garšu laboratorija». Tā būs iemājojusi kādā no 11. novembra krastmalas Rīgas svētku teltīm, un pirmais uzdevums būs to atrast. Pēc iekļūšanas teltī un veiksmīgas dažādu ēdienu, dzērienu, garšvielu un aromātu atpazīšanas tiks piešķirts zīmogs, kas ļaus spēli turpināt.
Spēlētāji erudīciju varēs vēlreiz pārbaudīt Rīgas svētku Lielās spēles trešajā kārtā. Viktorīnas jautājumi būs pieejami 22. augustā no plkst. 11.00 līdz 17.30 informācijas teltī 11. novembra krastmalā. Zinošākajiem tiks dota iespēja piedalīties izlozē, kur noskaidrosies, kuri spēlētāji lielajā superfinālā «Latvijas Radio 2» tiešajā ēterā plkst. 19.00 sacentīsies par galveno balvu no Pilsētas jahtkluba. Superfināla jautājumus sagatavos un viktorīnu vadīs erudīcijas konkursu eksperts Ivo Krumholcs.

«Grand Prix» balvu — braucienu ar jahtu kopā ar draugiem — no Pilsētas jahtkluba uzvarētājam pasniegs Rīgas svētku kulminācijā, uguņošanas sacensību laikā.

Svētku programma pieejama: www.rigassvetki.lv.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv