«Jaunā viļņa» organizators pieprasījis oficiālu atvainošanos no Latvijas

Apollo
289 komentāri

Konkursa «Jaunais vilnis» organizators Igors Krutojs (63) intervijā ar radiostaciju «Komsomoļskaja pravda» pastāstīja, kas tolaik būtu bijis nepieciešams, lai lielais festivāls pēc konflikta turpinātu norisināties Jūrmalā.

«Jaunā viļņa» organizators pieprasījis oficiālu atvainošanos no Latvijas

Foto: TASS/Scanpix

«Kad viņu «krutais» ārlietu ministrs [..] uzreiz pēc tam, kad tas «Jaunais vilnis» noslēdzās skandalozi, viņš atsūtīja pie manis sūtņus – Rīgas mēru un Latvijas vēstnieku no Maskavas, lai ar jebkādiem līdzekļiem saglabātu projektu, tur, Jūrmalā.

Es prasīju tikai vienu – es prasīju atvainošanos, nu jau oficiālu, no ministrijas ministrijai, un viņa apliecinājumu, ka tas vairs nekad neatkārtosies. Rakstisku garantiju ne vienam ne otram viņš nedeva, tāpēc atvadījāmies,» informēja mākslinieks.

Tāpat viņš pauda neapmierinātību par to, ka Laima Vaikule tagad «taisa kaut kādu projektu», aicinot māksliniekus no Krievijas: «Lūk, kur paradokss. Krievu māksliniekus negribēja ielaist, bet tagad grib taisīt projektu, viņus aicinot.» 

Krutojs komentēja arī dziedātāja Intara Busuļa dalību festivālā žūrijā, kas radījusi negācijas Latvijā: «Lai kritizē. Otrkārt, man liekas, ka māksliniekiem, jo... ziniet, itāļiem ir tāds teiciens – rakstiet labi, rakstiet slikti, galvenais uzvārdu nesajauciet.»

Kā zināms, konkurss «Jaunais vilnis» jau trešo gadu tiek rīkots Sočos, Krievijā, un šogad norisinās no 8. līdz 14. septembrim. Šogad konkursā nepiedalās neviens izpildītājs no Latvijas.

Jau ziņots, ka «Jaunais vilnis» Jūrmalā tika rīkots katru gadu jūlija beigās no 2002. līdz 2014. gadam. Pēc tam, kad 2014. gada vasarā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs melnajā sarakstā ievietoja vairākus Kremlim draudzīgus izpildītājus, tika paziņots, ka konkurss vairs Jūrmalā nenotiks. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv