Jaunākās latviešu filmas bibliotekās varēs skatīties bez maksas

Apollo
0 komentāru

Latviešu kino turpmāk ar skatītāju būs īpašas attiecības - 874 publiskajās bibliotēkās visā valstī nodrošināta iespēja apmeklētājiem bez maksas noskatīties pēdējo gadu labākās Latvijas filmas.

Jaunākās latviešu filmas bibliotekās varēs skatīties bez maksas

Foto: publicitātes foto

Projekts tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas, tā realizēšanā sadarbojas divas valsts aģentūras – Nacionālais Kino centrs (NKC) un Kultūras informācijas sistēmas (KIS). Projekta būtība – kopš 2009. gada februāra, kad jaunā iniciatīva sākusi darboties testa režīmā, ikviens bibliotēkas apmeklētājs visā Latvijā var bez maksas noskatīties filmas, kas atlasītas pēc kvalitātes kritērijiem (izlasē iekļauti darbi, kas nominēti vai apbalvoti Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps).

Pirmajā izlasē iekļautas 70 filmas – animācija, spēlfilmas un dokumentālais kino -, filmu krājums tiks pakāpeniski papildināts. Projekta publiskā daļa ir portāls www.filmas.lv, kur atrodama informācija par izlasē iekļautajām filmām un to autoriem, par jaunākajiem notikumiem Latvijas kinodzīvē un Nacionālo filmu festivālu «Lielais Kristaps». Šī sadaļa pieejama no jebkura datora visā pasaulē, savukārt noskatīties filmas iespējams tikai pie pašvaldību publisko bibliotēku datoriem – šādu iespēju nodrošina Publisko bibliotēku attīstības projekta «Trešais tēva dēls» ietvaros izveidotais bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā (VVBIS).

  Nacionālā Kino centra direktore Ilze Gailīte Holmberga atzīst, ka filmas Latvijā uzņem arvien vairāk, bet kinoteātru un kinoekrānu skaits dramatiski samazinās (1990. gadā Latvijā bija 90 kinoteātri ar 1103 ekrāniem, 2008. gadā – 15 kinoteātri ar 50 ekrāniem). ). Tā kā Latvijas filmu izplatīšana nav komerciāli izdevīga, skatītājs zaudē sasaisti ar nozarē notiekošo, tāpēc pirms pusotra gada dzimusi ideja padarīt Latvijas filmas pieejamas publisko bibliotēku tīklā.

«Vides Filmu studijas» vadītājs Uldis Cekulis savukārt uzskata, ka ilgtermiņā šis projekts ir iespēja mainīt stereotipus par Latvijas filmām, kas skatītājam līdz šim bijušas praktiski nepieejamas. Toties turpmāk iegūs arī visa filmu nozare, jo skatītājs, iepazinis līdzšinējo Latvijas kino piedāvājumu, ar nepacietību gaidīs jaunas filmas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv