Jaunas grāmatas. Kas maksās?

Apollo
0 komentāru

Lai gan jaunais mācību gads vēl tālu, taču par mācību grāmatu iegādi jāsāk domāt jau vasarā. Jaunu, skaistu grāmatu it kā netrūkst. Vai visa atbildība par to iegādi gulstas uz vecāku pleciem, interesējas RB lasītāji.

Jaunas grāmatas. Kas maksās?

www.freephoto1.com

«Mācību gada noslēgumā skolēniem parasti tiek iedoti saraksti, kādas grāmatas un darba burtnīcas jaunajam mācību gadam būs jāiegādājas. Tā kā man ir trīs bērni un visi mācās skolā, tad ir ko noņemties, lai visu sagādātu. Esmu dzirdējusi, ka citās Rīgas skolās grāmatas iedod skolas bibliotēka vai arī vecāko bērnu grāmatas var izmantot brāļi un māsas. Ģimenei tas ir būtisks līdzekļu ietaupījums, jo grāmatas ar katru gadu kļūst aizvien dārgākas. Diemžēl skolā, kur mācās mani bērni, praktiski viss «arsenāls» vecākiem katru gadu jāiegādājas pašiem no jauna. Skumji un nesaimnieciski. Nesaprotu, kāpēc katrs skolotājs strādā ar savu mācību grāmatu. Vai te tomēr nevajadzētu ieviest kaut kādu kārtību? Ja ne, tad lai valsts vai pašvaldība vismaz mums palīdz mācību grāmatas iegādāties,» raksta rīdziniece Z. Kļaviņa.

Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste Indra Vilde teica, ka situācija mācību grāmatu iegādē katrā skolā var būt atšķirīga. Dažās skolās, pedagogiem un skolas vadībai savstarpēji vienojoties, izdodas nodrošināt mācību līdzekļu pēctecību. Tad skolēni grāmatas var saņemt skolas bibliotēkā vai arī tās grāmatas, ko vecāki iegādājas paši, brāļi un māsas ģimenē var izmantot arī pēc vairākiem gadiem.

Līdzekļi skolu bibliotēkām mācību grāmatu iegādei katrai skolai tiek piešķirti no diviem finansiālajiem avotiem: no valsts mērķdotācijas un no pašvaldības budžeta. Valsts mērķdotācijas (Izglītības un zinātnes ministrijas) nauda tiek sadalīta pēc skolēnu skaita. Vienam skolēnam pērn tika piešķirti Ls 1,74. Kopā no valsts mērķdotācijas šiem mērķiem ir piešķirti Ls 164 000. No pašvaldības budžeta (Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta) vienam skolēnam šogad mācību grāmatām atvēlēti Ls 2,66, turklāt, lai sekmētu valsts valodas sekmīgāku ieviešanu vidusskolās ar krievu mācību valodu, piešķirti vēl papildu līdzekļi mācību grāmatu iegādei. Kopā šogad no pašvaldības budžeta Rīgas skolām piešķirti Ls 280 106 mācību grāmatu iegādei.

Šonedēļ par mācību grāmatām tika spriests arī valdībā, nosakot kārtību, kādā turpmāk tiks sadalītas valsts mērķdotācijas grāmatu iegādei. Izglītības un zinātnes ministrija sadalīs šos līdzekļus, ņemot vērā skolēnu skaitu iepriekšējā mācību gadā, bet tālāku finansējuma sadali pa mācību iestādēm realizēs pilsētas vai rajona pašvaldības izglītības pārvalde. Valdība lēma arī par papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu skolām, kur tiek realizētas mazākumtautību izglītības programmas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.09.2017
Ienākt apollo.lv