Jaunās PVN likmes dēļ būs lielāki rēķini par elektrību

Apollo
0 komentāru

«Latvenergo» jau brīdina, ka rēķini par patērēto elektroenerģiju janvārī būs lielāki. Ņemot vērā Saeimā veiktos grozījumus likumā «Par pievienotās vērtības nodokli», kas paredz pievienotās vērtības nodokļa likmes paaugstināšanu elektroenerģijas piegādei iedzīvotājiem no 5% uz 10%, «Latvenergo» veic attiecīgas izmaiņas šogad patērētās elektroenerģijas maksas aprēķināšanā.

Janvārī patērētajai elektroenerģijai, par kuru iedzīvotājiem būs jāmaksā februārī, tiks piemērota jaunā – 10% pievienotās vērtības nodokļa likme, kas mainīs līdzšinējo elektroenerģijas maksu no 0,071 Ls/kWh uz 0,0743 Ls/kWh. Tas nozīmē, ka mājsaimniecībām rēķins par elektrību palielināsies par aptuveni 4.8%.

«Latvenergo» uzsver, ka šī nav elektroenerģijas maksas paaugstināšana vai tarifa izmaņas, bet gan korekcija, kas saistītas ar likuma «Par pievienotās vērtības nodokli» izmaiņu piemērošanu.

Veicot norēķinus par 2008. gada decembrī patērēto elektroenerģiju, joprojām tiek piemērota vecā pievienotās vērtības nodokļa likme 5% apmērā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv