Jaunie hokejisti kļūdoties, dodoties spēlēt uz ārzemēm

Apollo
0 komentāru

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs uzskata, ka jaunie latviešu hokejisti kļūdās, dodoties spēlēt uz ārzemēm.

«Manuprāt, jaunie spēlētāji ļoti kļūdās, aizbraucot no Latvijas,» intervijā izdevumam «Sporta Avīze» savu viedokli pauž Beresņevs. «Manā uztverē, ja junioriem jābrauc uz Ziemeļameriku, tad tikai uz CHL [Kanādas hokeja līgu], kur spēlē [Mārtiņš] Karsums un [Lauris] Dārziņš. Bieži vien esmu pārliecinājies, ka spēlēšana Amerikas kaut kādās tur līgās kavē meistarības izaugsmi.»

«Diemžēl joprojām jaunie spēlētāji pārāk akli tic citvalstu speciālistiem un ir iedomājušies, ka citās valstīs viņi kļūs par labākiem hokejistiem,» norāda izlases treneris.

Beresņevs turklāt iesaka izlases kandidātiem Armandam Bērziņam un Jurim Štālam, kuri pagājušo sezonu aizvadīja Austrumkrasta hokeja līgā (ECHL), palikt ja ne Rīgā, tad vismaz spēlēt Eiropā.

«Piemēri — [izlases rindās dalībai pasaules čempionātā Austrijā iekļautie] Jānis Sprukts, Ģirts Ankipāns un Mārtiņš Cipulis, kas vispār nekur nebija spēlējis, izņemot Latvijas un Baltkrievijas čempionātus,» piebilst Beresņevs. «Kamēr mums nav citu iespēju, Baltkrievijas čempionāts mums ir vienīgā izeja, un tajā spēlētais līmenis nav nemaz tik zems.»

«Pirms jaunajam braukt prom no Latvijas, viņam vispirms ir sev pašam jāatbild uz jautājumu: ko es vēlos? Vai es gribu mācīties, vai es gribu nopelnīt naudu, vai es gribu iemācīties spēlēt hokeju? Pēdējo var iemācīties tepat Latvijā — un noteikti labāk nekā kaut kur Amerikā.»

Leonīds Beresņevs

Leonīds Beresņevs

Foto: LETA

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv