Jauns pasaules rekords sprintā — 9,77 sekundes!

Apollo
0 komentāru

Jamaikas sprinteris Asafa Pauels otrdien IAAF «Super Grand Prix» sērijas sacensībās Atēnās laboja pasaules rekordu prestižajā 100 metru distancē.

Pauels 100 metrus veica 9,77 sekundēs, par 0,01 sekundi labojot 2002. gada septembrī ASV sprintera Tima Montgomerija sasniegto pasaules rekordu šajā distancē.

Šajā pašā stadionā, kur pagājušajā gadā notika Atēnu olimpiskās spēles, 1999. gadā pasaules rekordu 100 metru distancē laboja amerikānis Moriss Grīns. Toreiz Grīna rezultāts 9,79 sekundes kā pasaules rekords noturējās trīs gadus.

«Tas vēlreiz pierāda, kas neviens nevar zināt, cik ātri cilvēks var skriet,» pēc rekorda labošanas teica Pauels. «Man ir liels prieks sasniegt jaunu rekordu stadionā, kur pasaules rekordu laboja arī Moriss Grīns.» «Es zināju, ka varu labot pasaules rekordu, un prieks, ka tas izdevās,» piebilda Pauels.

Ar jauno pasaules rekordu Pauelu apsveica arī Montgomerijs. «Apsveicu viņu ar jaunu rekordu, bet esmu pārsteigts, ka viņš to izdarīja sezonas sākumā,» teica Montgomerijs.

Savu lielisko sportisko formu Jamaikas sprinteris pieradīja jau sacensību pusfinālā, kad bez lielām pūlēm pēdējos metros finišēja pēc 9,98 sekundēm. Finālā Pauels pārliecinoši uzvarēja, tuvākos sekotājus apsteidzot apmēram par trim metriem.

Otrais vēsturiskajā skrējienā ar rezultātu 9,99 sekundes bija Ganas sprinteris Azizs Zakari, bet trešais — Pauela tautietis Maikls Freiters.

Pauelam jau piederēja šīs sezonas divi ātrākie laiki 100 metru sprintā — 9,84 un 9,85 sekundes.

Neilgi pirms sacensībām Atēnās tika publiskota jaunā Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) pasaules rangu tabula, un tajā par līderi kļuva tieši Pauels.

Jauns pasaules rekords sprintā — 9,77 sekundes!

Foto: EPA-AFI

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv