Jauns pieteikums sporta arhitektūrā Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Sporta būves jau sen pārstājušas pildīt tikai savas tiešās funkcijas. Šodien tās ir īsti arhitektūras mākslas darbi, kas piesaista sev tūristu uzmanību. Daljanas pilsētas (Ķīna) stadions «Dalian Shide Stadium» paredz nākotnē sev lielu skaitu cienītāju. Pagaidām tas eksistē tikai uz papīra, bet skice jau radusi atbalstu no pasūtītāja puses.

Projekta autori – amerikāņu kompānija «NBBJ Architects» – radījuši tik oriģinālu koncepciju, ka pienācis laiks atzīt: šādas sporta būves pasaule vēl nav redzējusi. Arhitekti atteikušies no stadioniem tik ierastā kausa, harmoniski iekļaujot sporta arēnu apkārtējā ainavā un nodrošinot garāmgājējiem iespēju vērot tajā notiekošās sporta batālijas.

Spriežot pēc skicēm, tiks radīts iespaids, ka «Dalian Shide Stadium» aug tieši no zemes. Šo ilūziju uztur divas ārsienas, kuras sedz stikls un zaļie augi. Neparasts būs arī jumts – kabeļu un vējā plīvojošo audumu sistēma, kas, pēc autoru ieceres, sadalīs gaisa plūsmas arēnas iekšienē. Stadiona standartietilpība – 40000 vietu. Bet nepieciešamības gadījumā šis skatītāju skaits varētu tikt palielināts par 15000.

Pa to laiku parādījušās arī 2014.gada Ziemas olimpisko spēļu galvenās arēnas skices. Šīs olimpiskās spēles pie sevis uzņems Krievijas Soči. Par labāko atzīta arhitektūras biroja «Populous» iecere. Ņemot vērā to apstākli, ka stadions tiks izvietots jūras tuvumā, arhitekti apspēlējuši akmentiņa formu, kā virsmu miljardiem gadu laikā noslīpējušas krasta bangas. Ārējo segumu tiek piedāvāts padarīt puscaurspīdīgu, kas ļaus piepildīt to ar neatkārtojamu ilumināciju nakts laikā. Soču stadions būs spējīgs uzņemt 40000 skatītāju.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
25

2017. gada 25. novembris

Vārda dienas

Trīne, Katrīne, Katrīna, Kate, KadrijaKetija, Kete, Keta, Keitija, Ketrija, Ketrina, Ketrīna, Kēta, Kēte, Trīna, Keita, Kecija, Katriona, Jekaterīna, Katalīna, Katarina, Katarīna, Katažina, Katerina, Katerīna, Katija, Katiņa, Katra, Katre, Katri, Katrina, Katrine, Jekaterina

Valūtu kursi

25.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv