Jaunsleinis: premjeram ir nesamērīgi mazs atalgojums

Apollo
0 komentāru

Problēmas ar atalgojuma lielumu valstī ir nevis tāpēc, ka kādā vietējā pašvaldībā ir lielas algas, bet gan tajā, ka Latvijā ir nesamērīgi mazs atalgojums premjeram, - intervijā laikrakstam «Diena» izteicies Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Andris Jaunsleinis.

Jaunsleinis: premjeram ir nesamērīgi mazs atalgojums

Foto: Evija Trifanova/LETA

«Ja vienotā atalgojuma sistēma būtu pilnīgi vienota pret visiem, šī attieksme, iespējams, būtu labāka. Taču jau tagad ir noteikti izņēmumi. Es uzskatu, ka varēja saglabāt visu, kā bija, jo pašvaldību iekļaušana vienotajā algu sistēmā liegs iespēju operatīvi reaģēt uz izmaiņām darba tirgū,» skaidro Jaunsleinis.

LPS vadītājs uzskata, ka desmit gadus, kamēr pašvaldību domes bija atbildīgas par atalgojuma politiku savā teritorijā, nekādi milzīgi ekscesi nav notikuši. Pamatā atalgojums tika noteikts atbilstoši darba tirgus izmaksām attiecīgajās teritorijās.

«Šeit ir problēmas nevis tāpēc, ka vietējā pašvaldībā ir lielas algas, bet gan tajā, ka pie mums ir nesamērīgi mazs atalgojums premjeram. Uzskatu, ka tas ir pilnīgi muļķīgi, ka premjera un ministru atalgojums ir mazs - tam būtu jābūt līdzvērtīgam šo cilvēku atbildībai, jo īpaši, ja runājam par premjera atbildību,» sacījis Jaunsleinis.

Tad, kad pašvaldības pašas lēma par savu atalgojumu, tās ņēma vērā rādītājus - cilvēku skaitu, ekonomisko aktivitāti, budžeta ieņēmumus, tas ir, faktorus, kas ir cieši saistīti. Bet viens no rādītājiem ir arī darba tirgus izmaksas. «Ja mēs pašvaldību vadītāju atalgojumu nodzīsim zem darba tirgus izmaksu līmeņa, tad spējīgi cilvēki neies strādāt pašvaldībās un mēs iegūsim vēl sliktāku pārvaldi. Tagad viss ir skaidrs - ir krīzes periods un visi tam piemērojas, bet ir jādomā arī par to, kas būs pēc tam, kad krīze beigsies,» sacīja Jaunsleinis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv