Jaunups: Budžeta naudu nedrīkst dot Zaharjinam un Lipmanam

Apollo
154 komentāri

Budžeta naudu nedrīkst dot Zaharjinam un Lipmanam, jo viņi ar ķīvēšanos, ar uzņēmuma pārvaldības stilu acīmredzot «Liepājas metalurgu» (LM) noveduši līdz bankrotam, intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja biedrības «Latvijas attīstībai» pārstāvis Edgars Jaunups.

Jaunups: Budžeta naudu nedrīkst dot Zaharjinam un Lipmanam

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunups sacīja: «Tomēr valstij desmitkārt jāpārdomā, pirms ļaut «Metalurgam» sabrukt. Amerikā krīzē nonākušus uzņēmumus nereti uz laiku pārņem valsts, ja īpašnieks nav maksātspējīgs. Tad sakārto un meklē privātuzņēmējus, kas pārņemtu saimniekošanu.»

«Ja šobrīd valsts pieļauj, ka LM kreditori salauž rūpnīcu gabalu gabalos, tad zaudē savu ieguldījumu, turklāt ar liepājnieku bankrotu, iespējams, iznīkst vesela nozare. Sazarotā konkurencē citi uzņēmumi aizpildītu tukšumu, bet pēc LM sabrukuma paliek tikpat kā tukša vieta. Pašreiz valdība negrib par to domāt,» viņš norādīja.

Viņš pauda pārliecību, ka valstij jāpiedalās uzņēmumu stabilizācijā, kad tas nepieciešams, taču tas ir ārkārtas, nevis prioritārs pasākums.

Viņaprāt, valdībai ir jānosaka četri pieci valstiskie pasākumi, kas tai šķiet prioritātes. «Latvijā, piemēram, ceļu būve un atjaunošana. Ja nav ceļu infrastruktūras, tad tai vietā nevarēs runāt par nopietnu biznesa attīstību,» sacīja Jaunups.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv