Jāuzmanās, pērkot uztura bagātinātājus, kas sola strauju novājēšanu

Apollo
0 komentāru

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina patērētājus joprojām būt uzmanīgiem, iegādājoties uztura bagātinātājus, kuru reklāmas nereti sola strauju svara zaudēšanu, jo nupat konstatēts kārtējais patērētāju maldināšanas gadījums.

Šoreiz PVD redzeslokā nonākusi firma «Direct Office», kas izplata preparātu «309». Veicot pārbaudi, noskaidrojies, ka šī firma nav reģistrēta Pārtikas un veterinārajā dienestā, savukārt tās izplatītais preparāts nav reģistrēts Latvijas Pārtikas centrā.

«Parasti šādu «brīnumlīdzekļu» reklāmas preparātus aicina pasūtīt pa tālruni vai nosūtot pieprasījumu uz noteiktu adresi, kas parasti ir vien abonenta kastītes numurs un pasta indekss,» stāsta PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova. «Reklāmās ir teikts arī, ka patērētāji varēs saņemt atpakaļ naudu, ja preparāts nedos gaidīto rezultātu, taču lielākoties nauda atdota netiek un firmu atrast arī nav iespējams.»

Lai Latvijā izplatītu uztura bagātinātājus, uzņēmumam jābūt reģistrētam Pārtikas un veterinārajā dienestā, savukārt uztura bagātinātājiem jābūt reģistrētiem Latvijas Pārtikas centrā. Pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu datu bāze atrodama PVD mājas lapā internetā www.pvd.gov.lv, savukārt reģistrēto uztura bagātinātāju datu bāze ir atrodama Latvijas Pārtikas centra mājas lapā internetā www.lpc.gov.lv. Uztura bagātinātāju izplatītājam nav jābūt reģistrētam PVD vien tad, ja preparātu izplatīšanas vieta ir Valsts farmācijas inspekcijas uzraudzībā, piemēram, aptiekas.

«Bieži vien uztura bagātinātāju reklāma uzsver produkta ātro iedarbību, kā arī piedēvē tam ārstnieciskas īpašības,» saka Tatjana Marčenkova, «taču patērētājiem jāatceras, ka viņu veselība ir tikai un vienīgi viņu pašu rokās un pirms jebkuru preparātu lietošanas jākonsultējas ar savu ārstējošo ārstu.»

Jāuzmanās, pērkot uztura bagātinātājus, kas sola strauju novājēšanu

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv